Українська лікарка назвала абсолютно нові симптоми коронавірусу

201,1 т.
Українська лікарка назвала абсолютно нові симптоми коронавірусу

Крім "класичних" симптомів коронавірусу COVID-19, у пацієнтів спостерігаються ще й атипові, як-от втрата чутливості лицевого та трійчастого нервів.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Про це розповіла OBOZREVATEL лікарка відділення терапії та геріатрії лікарні "Милосердя" в Тоскані, волонтерка організації Червоний Хрест – українка Ольга Безсонова, яка вже кілька років працює в Пізі.

Українська лікарка назвала абсолютно нові симптоми коронавірусу
Відео дня

За її словами, до "класичних" ознак коронавірусу можна віднести сухий кашель, температуру вище за 37,5, часто навіть вище за 38, яка погано збивається парацетамолом, в більш важких випадках – задишка й дихальна недостатність.

"Є ще атипові симптоми, що можуть виникати як поодинці, так і разом із "класичними". Серед них аносмія (втрата нюху. – Ред.), втрата смакової чутливості, сльозотеча, фронтальний синусит, іноді втрата чутливості лицевого, трійчастого нервів: відчуття оніміння, поколювання або болю в ділянці обличчя, шиї", – зазначила українка.

Вона озвучила останні дані, за якими COVID-19 може мати безсимптомний перебіг у майже 20% людей, які водночас можуть бути заразними.

"Ще 20% мають легку або нетипову симптоматику, приблизно 4,5% – критичний перебіг хвороби", – додала Бессонова.

До того ж жінки, згідно зі статистикою, хворіють рідше за чоловіків і не так часто мають тяжкий перебіг.

Як повідомляв OBOZREVATEL, станом на 13 квітня коронавірус зменшив темп в Європі, де зареєстрували рекордно низьку кількість заражень і смертей, проте повернувся в Китай і пришвидшився в Україні.

Готуємось до свята Великодня, залишаючись вдома. На нашому розділі Промокоди можна оформити доставку великодніх комплектів безкоштовно, а також придбати все найнеобхідніше із приємними знижками.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки