Українцям загрожують небезпечні комахи: чим можна захворіти
В Україні спостерігається пік активності кліщів, які можуть заразити людину небезпечними захворюваннями. Торік у країні зареєстрували 2403 випадки хвороби Лайма від укусу й один випадок вірусного енцефаліту.
Всього ж щорічно до медиків зі скаргами на укуси звертається до 20 тисяч осіб. Детальніше – в матеріалі OBOZREVATEL.
Хвороба Лайма
Дитячий лікар-інфекціоніст Віталій Євтушенко попереджає: найнебезпечніше, до чого може призвести укус кліща – це хвороба Лайма.
"В Україні найчастіше зустрічається саме хвороба Лайма. Хоча я б не сказав, що подібних випадків багато. У будь-якому разі прогноз благополучний, якщо, звичайно, не запустити хворобу", – каже в розмові з OBOZREVATEL Євтушенко. Погоджується з ним і інфекціоніст Дмитро Дудар.
"Інкубаційний період після укусу може тривати від десяти днів до двох тижнів. Потім з'являється почервоніння на шкірі навколо місця укусу. Воно може через деякий час пройти, але через декілька місяців можливе ураження внутрішніх органів, опорно-рухового апарату, нервової і серцево-судинної систем. Тому протягом місяця потрібно спостерігати за місцем укусу й одразу звертатися до лікаря", – попереджає нас Дудар.
За статистикою, приблизно 20% кліщів в Україні переносять саме хворобу Лайма, рідко зустрічається енцефаліт. І якщо вчасно звернутися до лікаря, то після курсу антибіотиків людині ніщо не загрожуватиме.
Дивіться відео за темою:
{"title":null,"id":"2510808"}Витягнути кліща допоможе лікар
Сезон кліщів в Україні, як правило, починається з приходом тепла навесні й триває до початку осені.
Лікарі радять після будь-якої прогулянки в лісі, парку, на дачі, обов'язково оглядати себе і дітей. Потрібно уважно вивчити шкіру в районі кромки білизни й шкарпеток. Також перевірити місця під волоссям, вушні раковини і краї одягу.
Якщо ви виявили кліща, то потрібно акуратно його видалити. Для цього краще використовувати пінцет із плоскими кінцями. Витягувати кліща потрібно круговими рухами, щоб не відірвати й не залишити частину його під шкірою. Можна звернутися до чергового хірурга, щоб він допоміг видалити комаху.
Після цього кліща краще покласти в баночку, кинути туди трохи трави й закрити кришкою. Взяти направлення у лікаря і віднести в лабораторію, де комаху перевірять на наявність інфекції.
Протягом місяця спостерігайте за місцем укусу, вимірюйте температуру. Якщо шкіра почервоніє або підніметься температура, одразу звертайтеся до лікаря.
Читайте: Небезпечні кліщі атакують українців восени: що потрібно знати
Також для прогулянок на природі радять обирати більш світлий одяг, на ньому добре помітний кліщ. Руки повинні прикривати рукава одягу, а штани краще заправити в шкарпетки. Дорослі можуть використовувати спеціальні засоби від кліщів, а от дітям вони не рекомендуються, тому що під час потрапляння на слизові такі засоби можуть бути токсичними.