Українців масово вбиває СНІД: озвучена трагічна статистика

38,4 т.
Українців масово вбиває СНІД: озвучена трагічна статистика

У минулому році в Європі виявлено понад 160 тис. людей з ВІЛ, три чверті з них — в Україні та Росії.

Про це йдеться у доповіді Європейського центру профілактики та боротьби з хворобами і Європейського офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомляє "Радіо Свобода".

В Україні, як і в інших країнах Європи, ВІЛ найчастіше передається через незахищений гетеросексуальний секс і внутрішньовенне вживання наркотиків, зазначено у звіті.

ВІЛ
Відео дня

Загальна тенденція засвідчила, що європейському регіону не вдасться досягти поставленої ООН мети з ліквідації захворюваності на ВІЛ/СНІД до 2030 року.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, за період з 1987 по 2017 роки в Україні понад 43 тис. осіб померли від захворювань, обумовлених СНІДом.

За оцінками міжнародних експертів, понад 40% інфікованих українців навіть не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику і недостатню поінформованість громадян.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені заявили, що змогли повністю вилікувати дитину, яка народилася з вірусом ВІЛ. Завдяки короткому курсу лікування, пройденого нею відразу після народження, дитина росте здоровою уже протягом дев'яти років без подальшого прийому препаратів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки