"Умирають ще в утробі": в Україні провели унікальну операцію немовляті

16,6 т.
'Умирають ще в утробі': в Україні провели унікальну операцію немовляті

В Інституті Амосова провели унікальну операцію хлопчикові, якому на той момент було всього шість годин - йому встановили крихітний кардіостимулятор.

Зараз Давиду вже 13 днів, його перевели із реанімації у звичайну палату і малюк йде на поправку, повідомляє ТСН.

У перші години після його народження медики намагалися змусити його крихітне серце битися за допомогою препаратів, але марно - і тоді вирішили поставити кардіостимулятор. Після складної операції малюк провів десять днів у реанімації.

Більшість дітей із таким діагнозом помирає ще в утробі матері. "120-140 дітей можуть народжуватися з цією патологією. Це дуже важке порушення ритму, і воно, на жаль, у 43% генетично обумовлене", - пояснила завідуюча відділом Інституту педіатрії Юлія Давидова.

Відео дня

Унікальність операції Давида полягала ще і в тому, як саме її зробили - без розрізу грудної клітини. "Вперше був вшитий через вену всередину серця і в підключичну зону один із найменших у світі кардіостимуляторів", - розповів директор Інституту Амосова Василь Лазоширинець.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Києві в Інституті серця Міністерства охорони здоров'я України була проведена унікальна операція.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки