5 головних ознак циститу

5 головних ознак циститу

Всупереч популярному міфу, цистит - це не хвороба холодної пори року. Часто він виникає влітку, після перенесених ГРВІ та ін.

MEDOBOZ зібрав для вас 5 головних ознак циститу, які є вагомим приводом для відвідування уролога.

Біль при сечовипусканні

Відчуття пекучого болю і дискомфорт при сечовипусканні - перший симптом гострого циститу. Тому помітивши подібний, не намагайтеся полегшити стан за допомогою підмивання травами або спринцювання. Найвірніше рішення - звернутися до лікаря, здати необхідні аналізи і пройти курс адекватного лікування.

Відео дня

Часті сечовипускання

При циститі відбувається запалення шарів м'язів сечового міхура, тому скорочення можуть бути набагато частіше, ніж зазвичай. Через це позиви до сечовипускання істотно частішають.

Тому помітивши, що ви відвідуєте туалет більше восьми разів на добу і прокидаєтеся кілька разів за ніч, плануйте візит до лікаря.

Біль в попереку і внизу живота

Якщо ви відчули тягнучий біль внизу живота, особливо на тлі частих сечовипускань, також можете підозрювати в цьому цистит. Це відбувається через тиск при запаленні на таз, особливо навколо лобкової кістки.

Поперек же починає боліти, коли інфекція від сечового міхура піднімається до нирок, провокуючи запалення. Так, тупий біль часто відчувається також в боках, що багато хто іноді списує на крепатуру або біль через тиснучий одяг.

Незрозуміла втома і слабкість

Незвичайна втома і слабкість також можуть бути симптомами циститу. Іноді два ці супутника хвороби виникають самостійно, що ускладнює діагностування хвороби, іноді - супроводжуються іншими симптомами.

У будь-якому випадку, зазначивши у себе такі, зверніться до лікаря і здайте аналізи.

Висока температура

Як правило, інфекції сечового міхура часто викликають у дорослих підвищену температуру на тлі інших симптомів. У дітей температура при циститі може з'явитися самостійно.

Тому медики настійно рекомендують обстежити дитину в разі раптового підвищення температури, зокрема, на цистит, оскільки наслідком може стати його важке ускладнення - пієлонефрит.

Раніше MEDOBOZ розповідав про те, як лікувати цистит.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки