Чому з'являються камені в нирках: топ-6 несподіваних причин

48,4 т.
Чому з'являються камені в нирках: топ-6 несподіваних причин

Експерти в області урології назвали 6 дивних на перший погляд речей, які можуть спровокувати появу каменів у нирках.

Як повідомляє Медик Форум, наприклад, в цей список потрапило навіть глобальне потепління.

Брак кальцію у раціоні. Безліч каменів у нирках складаються із кальцію, через що люди часто відмовляються від цього поживного елементу. Але це велика помилка, тому що виключення продуктів із кальцієм з харчування... збільшує ризик сечокам'яної хвороби, як підтвердило дослідження вчених із Гарвардської школи охорони здоров'я. Дотримуйтесь правильного балансу кальцію, і ймовірність каменів у нирках буде мінімальним.

Відео дня

Вживання занадто великої кількості м'яса. Якщо ви жити не можете без цього продукту, то, у крайньому разі, частіше налягає на біле, а не червоне м'ясо. У 2014 році вчені підтвердили, що м'ясоїди на 30-50% частіше стикаються із каменями в нирках в порівнянні з вегетаріанцями.

Проживання у тропіках. Якщо ви живете в тропічному кліматі, то ризик сечокам'яної хвороби виростає. Це пов'язано з більш низьким відтоком сечі з організму, особливо якщо люди відчувають нестачу питної води. Хронічна діарея, часто спостерігається серед жителів бідних тропічних країн, також збільшує ймовірність каменів у нирках.

Глобальне потепління і зміни клімату. Наука давно веде суперечки про те, чи існує зв'язок між глобальним потеплінням і появою каменів у нирках. Чим спекотніша погода, тим вище ризик сечокам'яної хвороби, що доводить статистика з різних країн світу. Однак все ще не встановлено ​прямий причинно-наслідковий зв'язок між цими явищами.

Генетика. Так звані цистинові камені, які є одним із видів каменів у нирках, являють собою наслідок занадто великої кількості субстанції цистину в сечі. А вона з'являється там через цістінурії - генетичного розладу, який ви успадковуєте від батьків. Це єдиний вид каменів у нирках, який передається генетичним шляхом.

Синдром роздратованого кишечника. До недуг, які потрапляють під цю категорію, зазвичай зараховують виразковий коліт і хворобу Крона. Однак кілька досліджень показали, що в цей список також повинна потрапити сечокам'яна хвороба. Одна з причин цього - діарея, яка пов'язана з порушеннями в роботі шлунка, яка позбавляє організм води.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", названі звички, які "вбивають" нирки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки