МоваЯзык

/ Новини здоров'я

В Україні оголосили про пошук донорів плазми для ліків проти коронавірусу

39.4т
Читати матеріал російською

Ліки від COVID-19 готові, розпочинаються клінічні дослідження. Про це на зустрічі із Дональдом Трампом заявили представники Міжнародного альянсу CoVIg-19. Об’єднання створили десять провідних виробників препаратів із плазми зі США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Швейцарії та України. Biopharma – єдиний представник нашої країни у цьому міжнародному процесі. Специфічний гіперімунний імуноглобулін проти COVID-19 створено на основі донорської плазми тих, хто перехворів на коронавірусну хворобу.

"Раніше лікарі повідомляли про позитивний ефект застосування свіжої плазми при лікуванні хворих на СOVID-19, проте з деяких причин такий спосіб є досить ризикованим", – зазначають в Альянсі. Перш за все, плазма має бути ретельно перевірена на сучасному обладнанні на наявність у ній збудників різних хвороб (ВІЛ, гепатити тощо), мають збігатися групи крові донора та реципієнта, є й інші перестороги.

Готовий препарат виключає всі ці питання і гарантує передбачуваний ефект від застосування. Щоб встановити та підтвердити чіткі механізми дії, виробники відправили на клінічні дослідження першу серію ліків.

“Будь ласка! Всі, хто одужав від COVID-19 і за станом здоров’я може стати донором плазми – зробіть це якомога швидше!”, – заявив президент США Дональд Трамп під час круглого столу.

“Кожна компанія-учасниця Альянсу прагне перш за все забезпечити дефіцитними ліками свою власну країну. Україна також має потурбуватись про себе самостійно. Ми звертаємось до представників влади, бізнесу та громадських активістів із закликом допомогти у залученні донорів, які подолали коронавірус”, – наголосив президент Biopharma Костянтин Єфименко.

Донором плазми можна стати у центрах компанії в Харкові, Черкасах, Сумах, Шостці, Конотопі та Дніпрі. Забір плазми відрізняється від донорства крові і переноситься організмом значно легше.

Наразі в Україні донорами "ковідної" плазми стали 118 українців, які здали майже 150 літрів плазми. Для створення першої експериментальної серії ліків необхідно зібрати 300 літрів.

“Не у всіх, кому встановлено діагноз коронавірусна хвороба, виробилися антитіла, а саме вони є головною зброєю проти недуги. Проте відомо про випадки безсимптомного перенесення хвороби. Саме тому всі, хто здають плазму у наших центрах, проходять аналіз на наявність антитіл до COVID-19. Для наших донорів це безкоштовно”, – додає Костянтин Єфименко.

У разі виявлення антитіл зібрану плазму використовують для створення препарату від коронавірусу. Якщо ж антитіл немає – із донорської крові виготовляють ліки для пацієнтів, що мають інші важкі хвороби, серед них і COVID-19. Так вже завершуються клінічні випробування препарату “Біовен” в симптоматичному лікуванні коронавірусу. Його також виробляють з донорської плазми. Під час досліджень “Біовену” українські та міжнародні фахівці зазначили, що він знижує вираженість цитокінового шторму і дозволяє стабілізувати стан важких хворих. Попередні результати досліджень вкрай обнадійливі: у всіх, хто приймав “Біовен”, спостерігають стабілізацію загального стану у термін до 2 днів після введення препарату з подальшим зменшенням проявів дихальної недостатності.

Як стати донором плазми, читайте на сайті компанії – https://biopharma.ua/ua-covid-19/

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
1
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини