В Україні провели першу за 13 років трансплантацію кісткового мозку

В Україні провели першу за 13 років трансплантацію кісткового мозку

У Київському центрі трансплантації кісткового мозку вперше за 13 років в країні зробили відповідну операцію пацієнту, якого виписали 23 квітня.

Про це написав у Facebook міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. За його словами, операція пройшла успішно.

"Пацієнт – 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття. Донор – його 20-річний брат. У грудні 2020 Олександру діагностували важку форму апластичної анемії. Єдиним варіантом одужати для нього була трансплантація кісткового мозку. Його старший брат в прямому сенсі пожертвував частинкою себе, щоб дати шанс на життя рідній людині. Українські лікарі впоралися на відмінно попри те, що така операція через брак специфічного обладнання востаннє робилася в нашій країні 13 років тому. Весь цей час пацієнтів, які потребували ТКМ, відправляли за кордон, де така операція коштує 3,5 млн гривень. В Україні вона обійдеться у 1,36 млн грн", – написав Степанов.

Відео дня

Також він додав, що протягом 2021 року передбачено 300 трансплантацій кісткового мозку в Україні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше трансплантували нирку. Операція пройшла успішно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки