МоваЯзык

/ Новини здоров'я

В Україні вступив у силу закон про посмертне донорство: що потрібно знати

У вівторок, 1 січня, в Україні набув чинності закон про посмертне донорство № 2427-VIII, згідно з яким людина може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього.

Дані про згоду можуть занести в паспорт або посвідчення водія та обов'язково в Єдину державну інформаційну систему трансплантації, передає "112 Україна".

Також можна вибрати "довірену особу", яка повідомить відповідь після смерті потенційного донора. В іншому випадку дозвіл буде питатися у родичів. Якщо людина за життя виступила проти або ж не дозволили родичі, то його органи використовувати не будуть.

Крім того, забороняється використання анатомічних матеріалів, якщо немає у кого запитати дозволу; якщо проти суд, правоохоронці або судмедексперт. Не можуть бути донорами посмертно ветерани АТО і ООС; діти-сироти; визнані недієздатними; а також ті, особистість яких не встановлена.

Зазначається, що в Україні повинні були створити до 1 жовтня 2018 року єдину державну інформаційну систему трансплантації, але цього не сталося. Тому нині неможливо внести в неї інформацію і користуватися нею під час визначення необхідного в конкретному випадку донора.

З огляду на цей факт, народні депутати збиралися відтермінувати вступ у силу закону до 1 січня 2020 року, однак часу для його розгляду не вистачило і з 1 січня 2019 року втратив чинність закон "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині", який діяв досі.

В Україні вступив у силу закон про посмертне донорство

Як повідомляв OBOZREVATEL, нещодавно з'ясувалося, що пересадка органів в Україні опинилася під загрозою, оскільки медики відмовляються оперувати через ймовірну кримінальну відповідальность.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

5
Коментарі
5
2
Смішно
22
Цікаво
2
Сумно
4
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини