В Україні запускають новий етап медреформи: що зміниться

18,8 т.
В Україні запускають новий етап медреформи

В Україні 1 липня набуває чинності черговий етап медреформи - медустановам і приватним лікарям, які підписали договір з Нацслужбою здоров'я (НСЗУ), держава починає по-новому платити зарплату.

Так, лікарям і медсестрам належить від 370 грн на рік за кожного задекларованого пацієнта. Пацієнти, які не уклали договір, теж отримають медичну допомогу, але за них держава сплатить менше - 240 грн на рік, пише "Сегодня".

Відмічається, що будуть діяти два способи оплати: за базовим тарифом 370 грн з множенням на вікові коефіцієнти від 1,5 до 4 за кожного "наймані працівники" і по 240 грн за пацієнта, який офіційно проживає (зареєстрований за будь-якою адресою) на території, закріпленій за медустановою, якщо він не уклав договір, незалежно від того, буде він лікуватися чи ні.

Відео дня

Для медструктур, які поки не перейшли на нові умови фінансування, поки нічого не зміниться.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 липня українці і надалі будуть отримувати медичну допомогу в будь-якому закладі охорони здоров'я. Вона буде надаватися незалежно від того, підписали вони декларацію з лікарем або ще продовжуєте його шукати.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки