В Україні запускають новий етап медреформи: що зміниться
В Україні 1 липня набуває чинності черговий етап медреформи - медустановам і приватним лікарям, які підписали договір з Нацслужбою здоров'я (НСЗУ), держава починає по-новому платити зарплату.
Так, лікарям і медсестрам належить від 370 грн на рік за кожного задекларованого пацієнта. Пацієнти, які не уклали договір, теж отримають медичну допомогу, але за них держава сплатить менше - 240 грн на рік, пише "Сегодня".
Відмічається, що будуть діяти два способи оплати: за базовим тарифом 370 грн з множенням на вікові коефіцієнти від 1,5 до 4 за кожного "наймані працівники" і по 240 грн за пацієнта, який офіційно проживає (зареєстрований за будь-якою адресою) на території, закріпленій за медустановою, якщо він не уклав договір, незалежно від того, буде він лікуватися чи ні.
Читайте: Питання про медреформу: шахрайство і хто буде лікувати лікарів
Для медструктур, які поки не перейшли на нові умови фінансування, поки нічого не зміниться.
Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 липня українці і надалі будуть отримувати медичну допомогу в будь-якому закладі охорони здоров'я. Вона буде надаватися незалежно від того, підписали вони декларацію з лікарем або ще продовжуєте його шукати.