Вчені назвали несподівану причину появи раку
Розвитку ракових пухлин у товстій кишці може сприяти мікрофлора кишечника навіть без виникнення запальних процесів.
Такого висновку дійшли дослідники Мюнхенського технічного університету, передає MedicalXpress. Колоректальний рак вважається одним з найпоширеніших типів злоякісних пухлин.
Щороку діагностується близько 600 тисяч нових випадків цього захворювання, ризик його розвитку, як і багатьох інших форм раку, підвищується з віком.
Читайте: Вбиває пухлини: названий популярний напій проти раку
Для дослідження задіяли мишей без мікрофлори, у яких був активований фактор транскрипції ATF6. Це з'єднання регулює роботу генів, залучених до розвитку клітинного стресу. Вони включаються при накопиченні неструктурованих білків у порожнинах ендоплазматичної мережі, намагаючись відновити функції клітини через зупинку синтезу білків і активацію систем відновлення білкових сполук. Якщо реакція на незгорнуті білки (UPR-реакція) виявляється неефективною, то запускається процес програмованої клітинної загибелі.
Виявилося, що сама собою UPR-реакція не призводить до виникнення злоякісних новоутворень, проте при трансплантації мікрофлори в кишечнику тварин починають розвиватися ракові пухлини.
Так вчені дійшли висновку, що хронічне запалення у кишечнику не впливає на ймовірність розвитку колоректального раку.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше був знайдений спосіб побороти найнебезпечніший вид раку.