Потрібно правильно їсти: вчені назвали неочікуваний секрет довголіття
Вживання їжі в часовому проміжку у 10 годин на добу сприяє правильному метаболізму і загалом добре впливає на здоров'я та тривалість життя. Такі відрізки допомагають організму компенсувати розлади травлення.
Такого висновку дійшли вчені Інституту біологічних досліджень Солка (штат Каліфорнія), пише Science Daily. Вони провели дослідження на мишах, яким штучно "відключили" ген, що відповідає за біологічні ритми.
Відомо, що у деяких живих організмів, включно з людьми, є гени, що відповідають за травлення. Вони активні тільки вдень, а вночі їхня робота зупиняється. Саме їх дослідники штучно і "вивели з ладу" у піддослідних особин.
Читайте: Містить канцерогени: названий найшкідливіший вид фастфуду
Мишей розділили на дві групи: перша мала доступ до їжі 24 години на добу, а друга могла поїсти в будь-який момент, але протягом всього лише 10 годин на день. З'ясувалося, що миші з цілодобовим доступом швидше набирали вагу і почали страждати від метаболічних захворювань,зокрема і цукрового діабету.
Миші з обмеженнями не набирали зайву вагу і у них не проявилися жодні наслідки після "відключення" травного гена.
Вчені відзначили, що з часом робота генів притупляється, що призводить до різних захворювань у старості. Таким чином, погодинні обмеження в їжі допомагають травленню і без їх активної роботи, що сприяє здоров'ю.
Як писав OBOZREVATEL, низьковуглеводні дієти збільшують ризик виникнення онкологічних захворювань і можуть призвести до передчасної смерті.