Вчені розповіли про користь вживання горіхів: можуть збільшити шанси на здорову старість

Вчені розповіли про користь вживання горіхів: можуть збільшити шанси на здорову старість

Британські вчені з'ясували, що регулярне вживання в їжу горіхів у молодості й середньому віці значно впливає на якість і тривалість життя в старості. Пальму першості в гонитві за молодістю фахівці віддають грецькому горіху, який містить значну кількість Омега-3.

Про користь горіхів написало видання Еxpress із посиланням на дослідження, опубліковане науковим видавництвом Hindawi. У ньому сказано, що лише чверть склянки горіха на добу забезпечує організм нормою незамінних жирних кислот, необхідних для регулювання рівня холестерину в крові, і сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань.

У статті вказано, що дослідження користі горіхів проводилося в період із 1998-го по 2002 рік. У цей час було проаналізовано здоров'я працівників сфери охорони здоров'я серед жінок віком 50-60 років. Їх опитували щодо кількості й регулярності вживання горіхів в їжу. З'ясувалося, що більшість із тих медпрацівників, які були умовно здоровими, в середньому віці регулярно їли горіхи.

Відео дня

Експерти пояснили, що поліненасичені жири, які містяться в горіхах, значно зменшують запальні процеси в мозку, стимулюючи когнітивну активність на довгі роки. Вони ж помітили, що магній, залізо, цинк, калій, селен, мідь і клітковина, що містяться у волоських горіхах, сприяють виробленню і збереженню енергії.

"Це означає, що певна дієта може вплинути на здоров'я людини в старості", – йдеться у статті.

Для тих, хто не може вживати горіхи в їжу окремо, вчені рекомендували звернути увагу на середземноморську дієту, яка сама по собі вважається, такою, що сприяє довголіттю.

"Горіхи можна вживати як частину середземноморської дієти, яка, як було доведено, корисна для серця. В стравах, які є її частиною, як правило, багато горіхів", – додали фахівці.

Як повідомляв OBOZREVATEL, дієтологиня розповіла про необхідну для здоров'я щоденну дозу горіхів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки