Вчені розповіли, як можна збільшити тривалість життя на 14 років: всього чотири правила

Вчені розповіли, як можна збільшити тривалість життя на 14 років: всього чотири правила

Дотримуючись усього чотири правила, можна збільшити тривалість життя на 14 років, вважають вчені. Для цього не потрібно нічого надзвичайного, а лише практика здорових повсякденних звичок.

Як розповів Еxpress з посиланням на дослідження, опублікованому в Plos Medicine, головним джерелом довголіття є здоровий спосіб життя і правильне харчування. Дане правило стосується як чоловіків так і жінок.

Щоб з'ясувати, як спосіб життя людини, впливає на якість і тривалість життя, вчені проаналізували дані більше 20 тисяч чоловіків і жінок у віці від 45 до 79 років без виявлених серцево-судинних захворювань або раку. Учасники дослідження отримували по одному балу за кожну хорошу звичку, пов'язану зі здоров'ям: відмову від куріння, фізичну активність, помірне споживання алкоголю, включення в меню фруктів і овочів, із загальним балом від нуля до чотирьох.

Відео дня
Фрукти містять безліч корисних речовин, які зміцнюють здоров'я.

Після 11-річного спостереження за досліджуваними, фахівці дійшли висновку, що всі описані вище хороші звички мають вплив на тривалість життя. У тих, хто дотримувався правил здорового харчування, займався спортом, не зловживав алкоголем і не курив, організм був здоровішім.

"Найбільш сильні тенденції спостерігалися по відношенню серцево-судинних захворювань", – зазначено в дослідженні.

Вчені пояснили, що тут немає нічого дивного. Так, наприклад, фрукти і овочі багаті природними антиоксидантами і поліфенолами – захисними сполуками, що містяться в рослинах, – які зменшують маркери запалення і знижують ризик захворювань. Також їх важливою частиною є вітаміни і мінерали, клітковина.

Навпаки, алкоголь і сигарети відбирають роки, підкреслили фахівці.

"Навіть відмова від куріння після 40 років, вже може збільшити тривалість життя на 10 років", – сказано в статті.

Шкідливі звички чинять негативний вплив на якість і тривалість життя.

Вони додали, що часте споживання алкоголю було пов'язане з більш високою частотою інсульту, фатальних аневризм, серцевою недостатнісюі і смертю.

"Дорослі, які вживають від семи до 14 порцій на тиждень, можуть розраховувати, що в середньому проживуть на шість місяців менше. Зі збільшенням порції їхнє життя стане ще коротшим", – попередили фахівці.

Вони ж акцентували, що здоровий спосіб життя передбачає помірні фізичні навантаження. Ті, хто займався спортом або виконував ряд робіт, що потребують фізичної віддачі, відчували себе краще, менше страждали ожирінням і серцево-судинними захворюваннями, що в свою чергу також впливало на тривалість життя.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, які бактерії в кишечнику сприяють довгого життя.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки