МоваЯзык

/ Пульмонологія

Учені заявили про аномальну поведінку імунних клітин за COVID-19

29.9т
Читати матеріал російською

Учені з Каролінського інституту в Швеції виявили аномальну поведінку специфічних імунних клітин у крові хворих на коронавірус.

На їхню думку, ймовірно, вона може бути причиною небезпечних ускладнень під час COVID-19. Про це йдеться в науковій статті щодо результатів дослідження на порталі MedicalXpress.

Зазначається, що фахівці проаналізували зразки крові 27 хворих із помірною (10 пацієнтів) і важкою (17 осіб) коронавірусною інфекцією. Як контрольна група використовувалися зразки 17 здорових людей.

Учені вказали на можливу причину небезпечної форми COVID-19

Учені вказали на можливу причину небезпечної форми COVID-19

З'ясувалося, що в разі зараження COVID-19 цитотоксичні лімфоцити, які називають натуральними кілерами (NK-клітинами), рано активуються, але водночас функціонують по-різному під час важкого й помірного перебігу коронавірусу.

Учені підкреслили, що в NK-клітинах важких пацієнтів зазвичай вони виявляли більш високу експресію білків перфорину (NKG2C і Ksp37). На думку вчених, це відображає високий рівень адаптивних "натуральних кілерів".

Дослідники припускають, що адаптивні NK-клітини здатні ефективніше вбивати клітини-мішені для вірусу порівняно з іншими.

Видання пише, що поки вчені тільки вивчають, якою саме мірою імунна відповідь, опосередкована NK-клітинами й виявлена у критично хворих на COVID-19, може сприяти важкій формі цього захворювання.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені зазначили, що клітини людської імунної системи здатні зберігати інформацію про коронавірус, тому в майбутньому вони зможуть знову відображати атаку цієї інфекції.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
5
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини