Вчені з'ясували надзвичайну небезпеку алкоголю і тютюну

29,5 т.
Вчені з'ясували надзвичайну небезпеку алкоголю і тютюну

Алкоголь і тютюн виявилися найнебезпечнішими речовинами для здоров'я, тому що забирають більше життів, ніж усі інші наркотичні речовини.

До такого висновку прийшли наркологи, зазначивши, що навіть сильні наркотики в даному випадку поступаються за кількістю смертності. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Addiction.

"Кожен п'ятий дорослий житель Землі хоча б раз бере участь в серйозних пиятиках щомісяця, а кожна сьома людина курить кожен день. І те, і інше помітно підвищує шанси отримати рак або просто померти в ранньому віці. Решта наркотиків вживається в рази рідше", - сказано в статті.

Відео дня

За даними досліджень останніх років, алкоголь руйнує печінку, викликає серйозну залежність і збільшує ймовірність розвитку раку, діабету і безлічі інших серйозних захворювань. Куріння призводить до подібних наслідків.

Наркологи проаналізували статистику, яку збирали експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я. У них брало участь кілька десятків мільйонів осіб.

Порівняння даних показало, що найбільше життів забирає тютюн - кожні 110 осіб з 100 тисяч померлих. Через алкоголь вмирало в три рази менше людей, а від всіх наркотиків у цілому - в десять разів менше.

Від алкоголю найбільше страждали жителі Європи, а від тютюну - жителі Океанії і країн Південно-Східної Азії.

Як повідомляв OBOZREVATEL.UA, лікарі назвали список продуктів, які можуть спровокувати рак.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки