МоваЯзык

/ Венерологія

Подвійна небезпека ВІЛ: у носіїв інфекції вища ймовірність проблем з серцем

Нові рекомендації Американської кардіологічної асоціації (AHA) містять інформацію щодо профілактики та лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ) у людей з ВІЛ-інфекцією.

Матеріал був опублікований на офіційному сайті АНА, повідомляє видання Medscape.

Завдяки високоефективній антиретровірусній терапії (АРТ), яка стримує розвиток інфекції, ВІЛ перетворився з прогресуючого смертельного захворювання в хронічне і кероване.

Проте, у носіїв інфекції підвищений ризик розвитку хронічних супутніх захворювань, включаючи серцево-судинні.

У людей з ВІЛ в два рази частіше спостерігаються такі захворювання, як інфаркт міокарда, ішемічний інсульт, серцева недостатність, легенева гіпертензія і венозний тромбоз, ніж у неінфікованих однолітків.

Факторами ризику ССЗ є хронічна імунна активація і запалення, а також метаболічні захворювання. Крім того, негативно вплинути може куріння і вживання алкоголю. Важливе значення має можливість своєчасно отримати кваліфіковану медичну допомогу.

"Оцінка ризику серцево-судинних захворювань при ВІЛ є складним завданням, з огляду на відносно недавню еволюцію ВІЛ як хронічного захворювання і обумовлений цим брак довгострокових даних щодо захворюваності ССЗ в сучасну епоху АРТ", - зазначив Мет'ю Дж. Файнштейн, доктор медичних наук, який очолив авторську групу .

Раніше MedOboz повідомляв, що хворому на ВІЛ вдалося повністю вилікуватися від смертельного вірусу. Це стало другим за всю історію випадком, коли побороли вірус імунодефіциту.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
Теги
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини