МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Вибір лікаря в Україні: МОЗ розвінчало головні фейки

Напередодні 2-го квітня - старту національної кампанії "Лікар для кожної сім'ї" - в суспільстві починають циркулювати міфічні історії щодо вибору свого лікаря.

"Є дві крайності. Перша - декларацію треба підписати якнайшвидше, бо залишитеся без медичної допомоги. І друга - ніхто не обере свого лікаря, потрібно піти до того, де вже зареєстровані і просто підписати папірець", - пише в своєму Facebook в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

За її словами, це неправда, адже кампанія починається для того, щоб люди могли вільно і виважено вибрати лікаря, і вона не має кінцевої дати, щоб всі встигли знайти свого фахівця.

"Якщо в медустановах тиснуть, підганяють або відправляють шукати лікаря за місцем реєстрації - вони порушують законодавство", - підкреслила міністр.

У медустановах не мають права говорити, що вони підписують декларації тільки з жителями, які проживають на їхній ділянці, зазначила Супрун.

"Ви можете вільно вибрати сімейного лікаря, терапевта і педіатра. Працівники медзакладу, які заперечують це, порушують норми закону 2168 і наказ про порядок вибору лікаря №503", - пояснила вона.

Також українців залякують, що якщо не підписати декларацію вже зараз, то подальші медичні послуги будуть платними або взагалі недоступними.

"Чіткий перелік послуг первинної допомоги прописаний в наказі МОЗ № 504 "Про порядок надання ПМП". Всі вони безоплатні. Ніхто не може вимагати з вас платити за первинну допомогу", - розповіла Супрун.

Кампанія по вибору лікаря починається 2 квітня і не має кінцевої дати, нагадала вона.

Також в.о. міністра зазначає, що всі офіційні декларації заповнюються в електронному вигляді уповноваженим працівником закладу і тільки після цього роздруковуються для підпису пацієнтом.

"Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки - вона фейкова. Якщо стикаєтеся з таким - фіксуйте і передавайте до нашої команди", - додала Супрун.

Як повідомляв "Обозреватель", з 1 липня 2018 лікар буде отримувати оплату за кожного з тих пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
1
Смішно
0
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини