Воєнний стан: як надаватиметься медична допомога в Україні

37,1 т.
Воєнний стан: як надаватиметься медична допомога в Україні

Доступ українців до медустанов і правила отримання медичної допомоги на час воєнного стану залишаються незмінними.

Про це на своїй сторінці у Facebook попередила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. За її словами, МОЗ та Мінборони видали спільний наказ, щоб усі захисники українських кордонів і нацбезпеки за необхідності могли вчасно отримати медичну допомогу.

"Він гарантує своєчасне лікування захисників, зокрема — в умовах воєнного стану", — пояснила вона.

Лікарня
Відео дня

За словами чиновниці, у кожній області створено перелік закладів охорони здоров'я, які за необхідності готові надати спеціалізовану й високоспеціалізовану медичну допомогу захисникам.

Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук.

"У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги — військово-лікарські експертизи", — уточнила Супрун.

Зазначається, що в закладах усі цивільні жителі отримуватимуть лікування без змін.

У них також є резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів.

За словами Супрун, одночасно кожний заклад охорони здоров'я може прийняти не менше 10-15 військових.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні після довгих консультацій і гучного скандалу ввели військовий стан у відповідь на напад російських військових в Азовському морі. Президент Петро Порошенко й народні депутати погодили компромісний, м'якший варіант указу. За проголосували 276 нардепів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки