"Вони 100% брешуть!" Медик "забракував" популярні тонометри

''Вони 100% брешуть!'' Медик ''забракував'' популярні тонометри

Оскільки якість більшості медичних вимірювальних приладів, що продаються в Україні, викликає великі сумніви, слід віддавати перевагу старим, але перевіреним апаратам, в тому числі тонометрам; сучасні тонометри-манжети, незважаючи на всю зручність, "стовідсотково брешуть".

Про це "Обозревателю" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.

"Ринок медтехніки та ринок медпрепаратів переповнений сміттям. У нас дуже багато неякісної продукції. Дуже багато непрозорості на будь-якому ринку, а на фармацевтичному ринку і ринку медичної техніки дуже багато зловживань. З цим треба боротися, але треба враховувати, що це не відбудеться за один день і навіть за один рік. Тому в такій ситуації я б вибрала більш надійну стару техніку, яка себе добре зарекомендувала", - сказала вона.

Зокрема, медик порекомендувала "вимірювати тиск механічним тонометром".

Читайте: 10 міфів про артеріальну гіпертоні

ю

Рита Гофман також попередила про те, що популярні тонометри-манжети не показують дійсних значень артеріального тиску. "У нас масово прийнято вимірювати тиск напульсниками. Їх прийнято дарувати, крім того, це зручно і дуже спокусливо. Але ці апарати призначені для людей до 40 років, які займаються фітнесом, і тільки для того, щоб приблизно знати рівень навантажень, рекомендований інструктором, тренером або своїми власними цілями, які людина ставить, коли займається спортом. Не більше того", - підкреслила лікар.

"Широке поширення цих манжет призводить до того, що виникає неадекватно контрольований тиск, і в результаті людина не робить якихось заходів вчасно, тому що вона не бачить справжню картину. Адже підводна частина айсбергу - це саме рівень тиску, а не самопочуття, тому що самопочуття при підвищеному тиску часто не змінюється", - пояснила медик.

"Вони 100% брешуть. Хворим людям, хронікам, особливо літнім людям в жодному разі не можна користуватися цими приладами як підставою до дії або контролю. Вони нічого не покажуть", - запевнила вона.

Читайте: ВООЗ б'є на сполох: понад мільярд людей у світі страждає від гіпертонії

Як писав "Обозреватель", раніше Рита Гофман пояснила, як правильно діяти в разі гіпертонічного кризу.