ВООЗ підтвердила 780 випадків зараження віспою мавп

ВООЗ підтвердила 780 випадків зараження віспою мавп

У Всесвітній організації охорони здоров'я розповіли про темпи поширення віспи мавп. За даними експертів, уже відомо про 780 підтверджених випадків.

Про це йдеться в інформаційному бюлетені ВООЗ. Також там зазначається, що повідомлення про інфікування вже надійшли із 27 країн світу.

Водночас держави, про які йдеться, не є ендемічними для захворювання – тобто географічній місцевості країн не властива ця хвороба.

1 червня гендиректор організації Тедрос Аданом Гебреєсус повідомив про понад 550 підтверджених випадків захворювання на віспу. За його словами, в більшості випадків йдеться про "чоловіків, які мали секс із чоловіками" і звернулися із симптомами захворювання в клініки сексуального здоров'я.

Відео дня

ВООЗ вважає, що ризик мавпячої віспи для людини може виявитися високим за певних умов. Проте зараз хвилюватися рано, оскільки її поширення залишається помірним.

"Ризик для громадського здоров'я може бути високим, якщо цей вірус скористається можливістю утвердитися як збудник для людини і пошириться на групи з більш високим ризиком тяжких захворювань, таких як маленькі діти та люди з ослабленим імунітетом", – заявляють в організації.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Нігерії зафіксували першу у 2022 році смерть від віспи мавп – жертвою став 40-річний чоловік. Також у травні в країні було зареєстровано шість випадків захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки