МоваЯзык

/ Онкологія

Врятує від старіння і раку: вчені розгадали новий механізм

Учені визначили ключовий процес у всіх клітинах людини, який сприяє старінню, а також розвитку раку.

Так, дослідники Університету Монаша (Австралія) вивчили аутофагію, при якій клітини розпізнають, поглинають і руйнують дефектні білки, фрагменти клітинних мембран, частини вірусів чи бактерій, повідомляє "Лента.ру".

Захоплене "сміття" використовується клітиною для отримання енергії і речовин, необхідних для її життєдіяльності. За відсутності ефективної аутофагії клітини стають перевантаженими своїми власними відходами, що в масштабі всього організму може викликати різні захворювання, включаючи діабет, м'язову дистрофію, хворобу Паркінсона і синдром Альцгеймера.

Врятує від раку: вчені розгадали новий механізм

МедЕксперт

При цьому з'ясувалося, що рецептори поводяться зовсім на так, як передбачалося раніше. Вважалося, що контакт рецепторів з тілами, які потрібно захопити, активує мембрану. Однак вчені з'ясували, що блокування рецепторів від зв'язування з мембранами не зупиняє процес. Замість цього самі мембрани рекрутують рецептори, для того, щоб аутофагія протікала більш ефективно. Збої, що виникають на цьому етапі, є справжньою причиною захворювань.

На даний час розробляються препарати, які повинні регулювати рецептори, що працюють зовсім не так, як фахівці думали раніше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені зі Стенфорда розробили новий метод рентгенотерапії онкологічних захворювань, при якому сеанс опромінення скорочується з декількох хвилин до декількох секунд.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Місце
0
Коментарі
2
3
Смішно
14
Цікаво
3
Сумно
2
Треш

Блоги медицини