Як оформити лікарняний у приватного лікаря: докладна інструкція

21,4 т.
Лікарняний у приватного лікаря

Міністерство охорони здоров'я України роз'яснило громадянам, як отримати лікарняний у приватного лікаря.

Порядок видачі документів медиками, які працюють як фізичні особи-підприємці, був опублікований на сайті МОЗ. Процедура займає більше часу, ніж в державній лікарні, проте діє за тим же правилом.

Що потрібно знати, щоб отримати лікарняний у лікаря-ФОП:

У першу чергу українцям порекомендували перевірити ліцензію лікаря, оскільки він працює за тими ж вимогами, що і його колеги з державних і приватних медустанов.

Відео дня

Важливо знати, що лікарям-ФОП надано право видавати лікарняні листи.

Лікарняний у приватного лікаря

Лікар, у тому числі і приватний, має право видати листок непрацездатності на термін до п'яти календарних днів із наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів.

При цьому, лікарю-ФОП надана можливість ініціювати формування спеціальної комісії в закладі охорони здоров'я, яке надає первинну медичну допомогу, щоб оцінити ступінь тяжкості стану хворого і продовжити листок непрацездатності на більш довгий час.

Слід звернути увагу також на те, що приватним лікарям не потрібна спеціальна державна акредитація для виписки лікарняних листів.

У МОЗ також нагадали, що до кінця року видача листків непрацездатності буде переведена в електронну форму. На роботу лікарів-ФОП це ніяк не вплине, оскільки їм нададуть рівний з іншими медичними закладами доступ до електронної системи охорони здоров'я.

Як оформити лікарняний у приватного лікаря: інструкція

Як повідомляв OBOZREVATEL, з початком квітня в Україні набрали чинності нові правила медичного обслуговування, відповідно до яких лікар не прийматиме хворих без підписаної декларації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки