Як пережити пекельну спеку в Україні: лайфхаки від лікаря

52,1 т.
Як пережити пекельну спеку в Україні: лайфхаки від лікаря

Спека в Україні посилюється і, за прогнозами синоптиків, протримається щонайменше до 17 червня. Медики рекомендують дотримуватися питного режиму, менше перебувати на вулиці та виключити алкоголь.

Про те, як пережити спекотний період в умовах сучасного міста, в ефірі ObozTV розповів кандидат медичних наук, лікар Віктор Сидоренко.

Лайфхак №1. Пересуватися містом з тінистого боку вулиці.

Якщо доводиться певний час перебувати на сонці, Сидоренко радить обов'язково покривати голову кепкою, а ще краще — крислатим капелюхом. Недарма саме таким капелюхам надають перевагу у В'єтнамі та інших південних країнах.

Відео дня

Лайфхак №2. Змочити кепку водою або пов'язати на шию мокру хустку.

"Ви почуватиметеся набагато краще, — запевнив лікар. — Змочена водою і зав'язана на шиї хустинка теж може допомогти знизити температуру крові, яка надходить до головного мозку, і тим самим дозволить уникнути сонячного удару".

Лайфхак №3. Охолодити пляшку води за рахунок... сонця.

"Туристи і яхтсмени дуже добре знають, як можна охолодити пляшку води. Змочуєте у воді якусь ганчірку, обмотує навколо пляшки і виставляєте на сонці. За рахунок випаровування води температура знижується приблизно на 3-5-7 градусів", — поділився Сидоренко.

Лайфхак №4. Пити стільки води, скільки потрібно вашому організму.

Сидоренко наголосив, що заклик "Не пити багато води, бо ще більше кортітиме пити" — абсолютно неправильний. Навпаки, рідина посилює режим потовиділення, який допомагає охолодити тіло.

Однак сліпо виконувати рекомендацію "багато пити", за його словами, теж не варто. У цьому питанні треба орієнтуватися на стан свого здоров'я, серця, нирок тощо.

"Треба регулювати режим пиття. Тобто якщо у вас збільшуються набряки, то треба або трохи зменшити кількість рідини, або звернутися до лікаря, щоб він призначив велику дозу тих ліків, які допомагають звільнити організм від зайвої рідини", — пояснив медик.

Лайфхак №5. У розпал спеки — тільки кефір і водичка.

Наполегливо рекомендується виключити у спеку будь-які алкогольні напої.

"При вживанні алкоголю відбувається зневоднення, при зневодненні підвищується ризик утворення тромбів, тромби можуть призводити до гострого інфаркту міокарда, інсульту, ішемії кінцівок. Це небезпечно", — попередив Сидоренко.

Українцям доведеться рятуватися від спеки ще не один день

Як повідомляв OBOZREVATEL, спекотна погода в Україні очікується протягом червня та липня. За прогнозом народного синоптика Леоніда Горбаня, "пікові" температури (до +37°C) утримуватимуться до 16 червня, а потім з 22 до 31 липня.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки