Як викликати ''швидку'' в Україні: з'явилося офіційне роз'яснення

256,4 т.
Як викликати ''швидку'' в Україні: з'явилося офіційне роз'яснення

В Україні з 1 січня 2019 року не запроваджувалися жодні нові правила виклику швидкої допомоги.

Про це заявили в Міністерстві охорони здоров'я України, реагуючи на резонанс, який отримала тема у ЗМІ. Так, прес-служба відомства запевнила, що правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені наказом МОЗ від 1 червня 2009 року № 370 та зміни до цього нормативного акту не вносилися, він є чинним на сьогоднішній день, і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги, приймаючи виклики .

При цьому на сайті МОЗ нагадали, що бригада "швидкої" надає допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю і здоров'ю людини. Існує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідність екстреної допомоги.

Відео дня

Читайте: Українцям пообіцяли нововведення щодо платежів: що зміниться вже скоро

Як викликати ''швидку'' в Україні: з'явилося офіційне роз'яснення

"У таких випадках необхідно викликати швидку допомогу за єдиним номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги повинна прибути на місце події у містах – протягом 10 хвилин, у населених пунктах за межами міста – протягом 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера", – сказано в повідомленні.

Також наголошується, що так звана "служба невідкладної допомоги" є однією з опцій надання медичної допомоги на дому у пацієнта. У тих регіонах, де працює така служба, є окремі номери, за якими можна викликати медиків чи скористатися переадресацією виклику з номера 103. Як правило, це місцеві номери і ні в якому разі – не номер 112.

Читайте: Українців чекають зміни зі швидкою допомогою: що потрібно знати

Якщо на регіональному рівні не визначений механізм надання медичної допомоги в неекстренних випадках, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги протягом години з моменту отримання звернення.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні в цьому році вводиться програма, яка передбачає безкоштовні медичні процедури. Программа "Безкоштовна діагностика" включає 54 види обстежень. Серед них 20 аналізів, шість годин УЗД, чотири види біопсії, мамографія, п'ять годин рентгенівського знімка, операція одного дня та інше.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки