Чи можна змусити українців дбайливо ставитися до свого здоров'я: доктор назвав спосіб
Неможливо примусити людей піклуватися про своє здоров'я. Але існують економічні механізми (регулятори), які дозволяють досягти результатів.
"На Заході це завдання вирішується за допомогою страхової медицини. Наприклад, якщо ви не пройшли протягом року профілактичний медогляд, страховка на наступний рік коштуватиме для вас у півтора раза дорожче. Те ж станеться, якщо ви серйозно захворіли. Так, ваші фінансові витрати залежать від вашого сумлінного ставлення до свого здоров'я. Змусити людей не можна, але мотивувати фінансово – цілком можливо", – таку думку висловив в ефірі ObozTV директор мережі клінік інтегративної медицини "Смартмед", професор, доктор наук Анатолій Доровських.
Таке "халатне" ставлення до свого здоров'я, на жаль, властиве українцям. У той же час, якщо йдеться про автомобіль, то господар чудово розуміє, що для безпроблемної роботи транспортного засобу кожні 10 000 км його треба обслуговувати і проводити відповідні заміни. І виправданням є те, що автомобіль коштує грошей. А розуміння, що організм людини – це складний механізм, який так само потребує "обслуговування", на жаль, людям не привили. Адже значно дешевше на 5 років раніше почати профілактику, ніж на п'ять хвилин пізніше – лікування, зазначив доктор наук.
Професор Доровських переконаний, що кожен українець повинен хоча б раз на півроку проходити профілактичне обстеження. Наприклад, обстеження в клініках інтегративної медицини "Смартмед", зроблене за допомогою обладнання вітчизняного виробництва, займає приблизно 2 години. Водночас пацієнт отримує повну інформацію про функціональний стан всіх органів і систем організму, наявність інфекційних агентів (віруси, бактерії, гриби, паразити, найпростіші), стан імунної системи.
Подібний інструмент у руках фахівців із клінічним досвідом, який вимірюється десятиліттями, дозволяє вибудувати патогенез майже будь-якого захворювання і попередити його наслідки.