Які щеплення потрібно робити дорослим в Україні: названі інфекції

25,8 т.
Щеплення в Україні

Кожен дорослий українець повинен раз в 10 років робити щеплення від дифтерії і правця.

Для цього слід переконатися у відсутності протипоказань і підписати згоду на щеплення. Препарати в амбулаторіях є, і вони безкоштовні, повідомляє ТСН.

Щодо інших захворювань медики радять уточнювати все індивідуально.

Так, після досягнення 30 років вакцинація від кору вже не здійснюється. "Нічого, не переживайте", - заспокоює таких пацієнтів сімейний лікар Євген Григанич.

Пояснити таке вікове обмеження медики не можуть, але підкреслюють, що ефективними є перш за все щеплення, зроблені в дитинстві.

Відео дня

"Хочемо, щоб в першу чергу були щеплені діти, щоб таких дітей було багато і щоб вони зберігали колективний імунітет", - пояснила експерт з дитячих інфекційних хвороб Віра Олійник.

А ось з іншими інфекціями лікарі рекомендують бути уважними - в МОЗ радять не забувати і про щеплення за свій рахунок.

"У нас рекомендовані вакцинації проти грипу - держава не забезпечує безкоштовно. І від пневмококової інфекції, проти менінгококової також держава не забезпечує. Люди самі можуть купити вакцину", - пояснила головний позаштатний інфекціоніст міністерства Ольга Голубовська.

Як повідомляв "Обозреватель", в рамках медичної реформи заклад первинної медичної допомоги має буде обрати медичну інформаційну систему (МІС) і підключитися до електронної системи охорони здоров'я, яка зараз працює в тестовому режимі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки