Якою буде медицина в українському селі: головні ноу-хау

9,0 т.
Якою буде медицина в українському селі

У 2018 році влада планує витратити 1 млрд грн на охорону здоров'я в українському селі, ще 4 млрд держбюджет виділив торік.

Ці гроші підуть на обладнання кабінетів лікарів, будівництво нових медпунктів, закупівлю транспорту для лікарів і будівництво доріг від віддалених сіл до лікарень, пише "Сегодня".

Де лікуватимуть і скільки

У середньому чотири рази на рік може людина звернутися до лікаря мережі первинної медичної допомоги. А в одну зміну амбулаторія повинна прийняти 24 пацієнта. Це критерії ефективності медзакладів одного району. При цьому допомогу може надавати не обов'язково лікар - з 30% зверненнями може впоратися медсестра або фельдшер, йдеться в документі.

Відео дня

Читайте: "У кожному дворі - по три корови": Ляшко закликав владу підтримати українське село

МОЗ і Мінрегіон також вводять поняття "територія доступності". Тобто, з'являється норма, скільки людина і яку територію може обслуговувати одна амбулаторія.

Замість лікарні - автобус в найближчий медпункт

Перш, ніж створювати пункти здоров'я в селах потрібно підрахувати, чи вигідно це, йдеться в указі.

Якщо з села дешевше їздити в найближчу медустанову, яке працює щодня, витрачати гроші на пункт здоров'я та на зарплати медикам не варто.

При цьому автобус з села, де немає лікаря, повинен їздити в місце з працюючою амбулаторією не менш ніж чотири рази на день. Транспорт не буде безкоштовним, вартість проїзду встановлює місцева влада.

Читайте: Порошенко пообіцяв широкосмуговий Інтернет в кожне село

Проведуть інтернет

Держава оплатить ремонт, розширення сільських медзакладів, купить медобладнання і комп'ютери в кожну сільську медустанову. На це вже виділено 5 млрд гривень.

Здати аналізи або пройти рентген можна буде в селі. У законі про підтримку медицини в селі кажуть, що медустанови забезпечать міні-лабораторіями, портативними діагностичними пристроями та рентген-апаратами.

Заманять лікарів

Лікарів у села збираються залучати безкоштовним житлом, транспортом, інтернетом і надбавкою до зарплати. За все це повинна заплатити місцева влада. Про це йдеться в законі про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, який прийняв парламент восени 2017 року.

Як повідомляв "Обозреватель", у травні 2018 року у п'яти містах України пацієнтам почнуть виписувати електронні рецепти. Їх першими отримають пацієнти Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська, Черкас і Бахмута.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки