Вчені заявили про смертельну небезпеку здорового способу життя

Вчені заявили про смертельну небезпеку здорового способу життя

Низьковуглеводні дієти, які раніше були визнані частиною здорового способу життя, насправді збільшують ризик передчасної смерті.

До таких висновків прийшли вчені Медичного університету в Лодзі (Польща), повідомляється в прес-релізі на EurekAlert! В установі було проведено довготривале дослідження, яке проходило в 1999-2010 роках і об'єднало 24 825 добровольців із середнім віком близько 47 років.

Фахівці вивчали зв'язок між низьковуглеводним харчуванням і смертністю з різних причин, зокрема від ішемічної хвороби серця, цереброваскулярних захворювань (інсульт) і раку.

Відео дня

Виявилося, що для прихильників "здорової" дієти ризик передчасної смерті збільшується на 32 відсотки (за період спостереження у 6,4 роки) порівняно із середньостатистичним показником. При цьому ризик загибелі від хвороб серця, інсульту й пухлин збільшувався на 25-51 відсотків відповідно. Цей зв'язок виявився найбільш вираженим у літніх людей, які не страждають на ожиріння.

"Низьковуглеводне харчування збільшує ризики за окремими причинами смерті, включаючи ішемічну хворобу серця, інсульт і рак. Цієї дієти слід уникати", - сказав професор Мацей Банах, який брав участь у дослідженнях.

Вчені пояснили, що однією з можливих причин таких результатів є супутнє збільшення споживання тваринного білка і жирів, а також недостатнє надходження в організм клітковини й інших речовин рослинного походження.

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені Фрайбурзького університету назвали найшкідливіший для здоров'я продукт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки