"Чудо-вода" ReO: чергові байки від "Юрія-фарм"

107,3 т.
'Чудо-вода' ReO: чергові байки від 'Юрія-фарм'

Явище, коли недобросовісні виробники самого непримітного продукту, який жодним чином не відрізняється від його аналогів на ринку, починають вигадувати та приписувати йому унікальні якості, розповсюджено всюди та в усіх сферах. Та, на жаль, такий грішок помічено і за фармацевтичними компаніями.

Усі ми прекрасно пам’ятаємо, як на хвилі хайпу із приводу коронавіруса компанія "Юрія-фарм" спробувала впарювати під шумок свій декасан "від усіх вірусів, включно з короною" та заробила штраф більш, ніж на півмільйона гривень. І знову за рибу гроші! Невгамовна "Юрія-фарм" намагається скористатися довірливістю споживачів. Давайте подивимося, як завуальовано можна подати розлиту в гарні пляшечки воду (хай і з електролітами у складі – про це пізніше) під виглядом незамінного засобу для домашньої аптечки на випадок отруєння, похмілля, зневоднення, токсикозу у вагітних, фізичних навантажень, перегріву у жарку погоду, апокаліпсису тощо.

Відео дня

Почнемо із того, що, як пише виробник, вода ReO у складі містить сорбітол (сорбіт). Якщо хтось забув, це такий підсолоджувач, "єшка" – E420. Хоча й заявлено, що його кількість 90 мг/л, при вживанні великої кількості такої води із сорбітолом за короткий проміжок часу або при регулярному постійному вживанні вона може чинити проносну дію. Такий ефект є вкрай небажаним у цій ситуації, беручи до уваги той факт, що у разі діареї (проносу) розвивається дегідратація (зневоднення) – а часом не у разі цього стану виробник рекомендує пити його чудо-воду? Ось таке замкнуте коло виходить: п’єш водичку ReO для відновлення водного балансу під час діареї, а вона цю саму діарею може посилити. Особливо неприємним буде ефект від такої водички у людей із непереносимістю сорбітолу – небажані ефекти не змусять на себе довго чекати.

На сайті виробника пишуть:

  • "усуває симптоми зневоднення" – власне, як і яка-небудь інша мінералка. Дякую, Кеп!

  • "попереджає зневоднення" – шо, знову?! Уже ж начебто з’ясували, що такий фантастичний ефект може чинити й будь-яка інша вода, з-під крана, наприклад…

  • "нормалізує діурез" – очманіти! Це що тут мається на увазі? Чудові унікальні якості цього продукту просто висмоктані із пальця! "Вода нормалізує діурез", тобто, виробник стверджує, що ця вода нормалізує процес утворення та виділення сечі. Випив води – сеча утворилася та виділилася. Просто геніально! Нагадує бородатий анекдот про два види роботи у резюме "можу копати, а можу не копати".

  • "Відмінні смакові якості!" – іще б пак! За таку-то ціну! Близько $2 за неповний літр води – ну ми ж не у пустелі?! Майте совість!

  • "ReO має приємний солонуватий смак, легко п’ється" – а оце вже прямо фраза із барної карти.

  • "… і може прийматися навіть при відчутті нудоти." – а може і не прийматися. Адже якщо у людини дійсно сильне отруєння, інтоксикація і всі подальші пов’язані із цим прояви, то правильним рішенням буде звернення по допомогу до свого лікуючого лікаря. Він об’єктивно оцінить стан, призначить адекватне лікування, визначить, як краще проводити регідратацію (відновлювати втрати рідини в організмі). Ну, а якщо отруєння/інтоксикація легка – то тут можна "полікуватися" і більш дешевою мінералкою.

Також виробник пише: "Рекомендується при станах, що супроводжуються дегідратацією (зневодненням) та інтоксикацією організму: токсикоз у вагітних, жаркий клімат, фізичні навантаження, гострі кишкові інфекції у дітей, алкогольна інтоксикація, отруєння, діарея, лихоманка." Ось собі читаєш та гадаєш, чому вони не вписали в цей список показів "спрага"? Дуже добре тут виглядало би! Насправді звичайна мінералка/вода має усі ці ж "покази".

А нав’язлива тема із "електролітами" у рекламній кампанії ReO взагалі нагадує момент із сатиричного фільму "Ідіократія". Тільки тут проблема не у самих електролітах, а в тому, що їх містить будь-яка мінеральна (будь то столова, лікувальна, лікувально-столова) вода зі звичайного магазину за більш радісною ціною, ніж ReO.

''Чудо-вода'' ReO: чергові байки від ''Юрія-фарм''

Загалом, у статті на сайті виробника про воду "ReO" занадто багато води, перепрошую за тавтологію. Наче і написані якісь позитивні якості, але й інші мінеральні води тут не поступаються. Доказової бази про користь води ReO – 0. Навіть на своєму ж сайті виробник

''Чудо-вода'' ReO: чергові байки від ''Юрія-фарм''

не спромігся закинути хоча б пару-тройку науково підтверджених фактів (можливо, тому що їх і не існує?). Натискаємо кнопку "Наукові статті" і переходимо у розділ "Бібліотека" і… о, ніт! Нам пишуть "Вибачте, статті не знайдені..." Жодного наукового матеріалу, жодної доказової бази. Ані одненької довбаної статті, Карле! Так чим же тоді є унікальна ця вода? Чим вона краще мінералки із супермаркету? Чому її продають під виглядом засобу для медичних цілей – води для регідратації та дезінтоксикації (як пише сам виробник).

А все тому, що виробники часто полюбляють користуватися довірливістю споживачів. Але тепер ви знаєте, на що звертати увагу, аби не дати себе ошукати! Мисліть критично!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки