Думаєте, цукор необхідний "для роботи мозку"?

Думаєте, цукор необхідний 'для роботи мозку'?

Солодощі настільки сильно заполонили нашу свідомість, що навіть самих закоренілих "зожніків" час від часу тягне на солодке у вигляді "здорових" солодощів.

Що вже казати про інших людей, які свято переконані, що чистий цукор необхідний "для роботи мозку" (і таких людей дуже багато навіть серед людей розумової праці, які, здавалось би, мали бути в перших рядах тих, хто це розуміє), чи людей, в яких сформована цукрова залежність, чи дітей, які просять у мами "сОчок" з пакетика або солодкого ведмедика, або желейні цукерки?

Цукор -- це справжній наркотик: чим більше його їсиш, тим більше хочеться, тим важче відмовитися.

Відео дня

Але життя дуже непроста штука: від доданого цукру (не того, що у ягодах та фруктах) варто відмовитись тому, що, як і справжній наркотик, в кінцевому рахунку він вбиває залежну від нього людину.

Хочу поділитися з Вами цікавою інформацією.

Масштабне наукове дослідження вчених з Медичної школи Стенфордського університету (Stanford University School of Medicine) і Університету Каліфорнії (University of California), США, метою якого була перевірка спірної гіпотези про те, що надмірне вживання цукру може бути першою і незалежною причиною розвитку ЦД, довели, що саме вживання цукру безпосередньо впливає на ризик виникнення цукрового діабету 2 типу.

Виявляється, що кожні 150 ккал їжі, які ми "переїли" протягом дня, які перевищують нашу норму калорій, підвищують ризик розвитку цукрового діабету на 0,1%, а якщо кількість надмірних калорій отримані не просто з їжі, а саме з цукру -- то вже ризик підвищується на 1,1% !

А тепер уявіть, що з кожним роком кількість "переїдених" цукрових калорій лише збільшується, свідченням чого є зростаючи маса тіла.

Але цікаве ось що: дана залежність зберігалася навіть у людей з нормальною (!) масою тіла і достатнім рівнем фізичної активності (!).

Тобто, не варто себе втішати, якщо не маємо проблем з вагою та багато рухаємося, але при цьому їмо солодощі, нам все одно загрожує ризик цукрового діабету.

Чим такий страшний цукровий діабет 2 типу?

Він небезпечний своїми ускладненнями: погіршенням зору аж до повної сліпоти, проблемами із судинами аж до гангрени, і вкороченою тривалістю життя.

І це лише один із негативних впливів доданого цукру на організм, окрім порушення роботи мікрофлори, підвищення проникносмті кишечника для токсинів, руйнуючий вплив на мозок, ризик ракових захворювань та багато інших.

Тому основна наша їжа має бути НЕсолодкою, але смачною, вона має насичувати, бути з низьким або нижче середнього ГІ (глікемічним індексом) і тоді, по-перше, ми не будемо довгий час голодними, і не переїмо, а, по-друге, нам буде легше не зірватися і на з'їсти саме солодкого, бо відомо, що голод, стрес спонукають вживати саме не здорову їжу, і в першу чергу, солодощі.

Низький глікемічний індекс мають овочі свіжі та варені до стану al dente, білкові страви, корисні жири.

Все, що містить цукор, біле борошно, білий шліфований і розварений рис, дуже солодкі фрукти (тому без фанатизму з м'якою солодкою хурмою, фініками, родзинками) має високий ГІ (в інтернеті є багато таблиць з ГІ продуктів).

Альтернативою солодощам можуть бути ягоди, фрукти, 1-2-3 сухофрукта в день, чорний шоколад (оптимально 90-99%).

Солодкі відчуття потрібно шукати в іншому, життя солодке і без цукру.

Так, інколи, на дні народження чи ще якісь свята, тобто час від часу, можливо з'їсти щось солодке, навіть шматочок тортика, але цукор НЕ повиненбути ущоденномураціоні, якщо Ви хочете уникнути багатьох проблем із здоров'ям.

На фото: один із моїх сніданків (на двох).

Салат із квашеної капусти, броколі та помідорів.

Пюре із вареного сухого гороху із спеціями та травами.

Салат із солоної скумбрії із апельсином та яблуком.

Налисник-омлет із яйця, висівок та цільнозернового борошна, вилиті на сковорідку без олії.

Насіння чіа розмочені, змішані з розмороженою малиною та обліпихою (це і був такий своєрідний десерт).

Думаєте, цукор необхідний "для роботи мозку"?

disclaimer_icon

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки