Лікарка назвала топ найнебезпечніших "корисних" звичок

Піклуватися про своє здоров'я – добре. Але якщо перестаратися з цією турботою, можна нашкодити самому собі.
Терапевтка Наталя Гордієнко розповіла MedOboz, які звички, що більшість вважає корисними, насправді можуть серйозно нашкодити самопочуттю.

Пити кальцій в таблетках
Кальцій потрібен організму – це факт. Він забезпечує міцність опорно-рухового апарату, підтримує здоров'я зубів, бере участь в процесі обміну речовин і ін.
Водночас надходити до організму має "натуральний" кальцій, той, що міститься в природних продуктах харчування – молоці, сирі тощо. Тільки так він буде правильно засвоюватися, а непотрібні залишки – виводитися назовні.
Безконтрольне же вживання препаратів "штучного" кальцію сприяє утворенню каменів у нирках, призводить до появи кальцієвих бляшок на стінках судин. Адже така речовина вже не виводиться природним шляхом, а накопичується, провокуючи різні збої.
Використовувати антибактеріальні засоби особистої гігієни
Мити руки з антибактеріальним милом, протирати обличчя такими ж серветками і постійно бризкати на руки антисептики – для багатьох це стало непохитним ритуалом.
Водночас настільки ретельна боротьба з бактеріями (по суті, не тільки з поганими, а й хорошими, які потрібні організму) незабаром призводить до пересушення шкіри, появі тріщин і розвитку дерматитів.
Медики наполягають, що для гігієни досить звичайних мийних засобів, а всілякі мила, спреї і серветки "проти мікробів" у повсякденному житті ні до чого.
Використовувати маски-плівки
Часто жінки для догляду за шкірою використовують маски-плівки (для очищення пор, замість пілінгу та ін.). Їхнє застосування освіжає обличчя, робить його чистішим і світлішим. Однак надмірність у використанні такої косметики (двічі на тиждень і частіше) загрожує появою чутливості шкіри, погіршенням її еластичності, посиленням виділення шкірного жиру і навіть появою небажаної рослинності на обличчі.
Річ у тім, що після більшості таких масок (зняття яких нагадує видалення скотча з шкіри) залишаються мікротравми, а це своєю чергою робить обличчя сприйнятливим до проникнення інфекцій. Крім того, разом із маскою шкіра позбавляється природного захисного шару, від чого починається виділення більшої кількості шкірного сала і з'являються висипання. А ще під час процедури з обличчя видаляється і "пушок", замість якого виростають більш темні і товсті волоски.
Тренуватися щодня
Організму потрібні фізичні навантаження, але помірні. Тому щоденними походами в спортзал ви ризикуєте не поправити самопочуття і поліпшити фігуру, а навпаки – укласти себе в ліжко і набрати зайві кіло.
Так, під час тренуваню не для задоволення, а надсилу, як то часто буває після важкого робочого дня, в організмі відбувається викид "стресових" гормонів, а це надалі може призвести до збою обміну речовин. Крім того, завзяття займатися спортом щодня будь-якою ціною може спричинити синдром хронічної втоми, з яким ви вже просто не будете в змозі тренуватися зовсім.
Раніше OBOZREVATEL розповідав про правильні звички здорових людей.