На екстрений випадок: лікар розповіла, що покласти в аптечку цієї осені
З настанням холодів у рази збільшується ризик підхопити ГРВІ або злягти в ліжко через переохолодження. Тому аптечку треба укомплектувати заздалегідь: противірусними, жарознижувальними та іншими препаратами, які допоможуть швидко полегшити стан.
"Захворіти восени може будь-хто, починаючи від палкого прихильника здорового способу життя до людини з ослабленим хронічними захворюваннями імунітетом, – каже терапевтка Наталя Гордієнко. – Річ у тім, що до деяких інфекцій зовсім немає імунітету, тому захисні функції (наприклад, під впливом стресів і перевтоми) просто не зможуть впоратися із вірусами та бактеріями, що прокинулися при низьких температурах. А при високій контактності (у метро, в офісі, у торговельних центрах тощо) збудники поширюються дуже швидко".
"Очікується у цьому році і атака грипу, відразу двох його штамів – типу А Brisbane (Н1N1) та Kansas (Н3N2). Обидва вони порівняно нові (мутовані), тому у нещепленої людини імунітету до них бути не може, – попередила професорка, завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Мироненко. – Перший штам більше загрожує молодим людям, другий – пацієнтам із хронічними захворюваннями і літнім людям. і кожен несе ризик ускладнення важкою формою пневмонії. Так що готовим до зустрічі з ними має бути кожен".
MedOboz склав список must-have медикаментів для домашньої аптечки, які допоможуть поставити себе на ноги. При цьому пам'ятайте, що якщо стан гострий (висока температура, сильний кашель, часте блювання тощо), то самолікуванням займатися не варто.
Читайте: Ще не грип, але вже небезпечно: у Європі фіксують важке протікання ГРВІ
Аскорбінова кислота
Вітамін С – це незамінний помічник захисних функцій організму, оскільки він сприяє виробленню в організмі особливої речовини, що допомагає успішній боротьбі зі збудниками хвороб. Його треба вживати щодня, особливо в періоди активізації інфекцій, або коли захворювання вже атакувало. І не завжди у звичайному раціоні його достатньо, тому краще запастися препаратом аскорбінової кислоти, який допоможе швидше піднятися з ліжка.
Жарознижувальні ліки
Підвищена температура – вірний супутник ГРВІ та запального процесу в організмі. Це означає активну боротьбу імунітету зі шкідниками, що атакують його, тому відразу збивати температуру і заважати природним процесам лікарі не рекомендують. Варто прийняти жарознижувальне, якщо показники термометра досягли 38,5 градусів. А на цей випадок в аптечці завжди має бути один із медикаментів, що містять ібупрофен або парацетамол (окремо для дорослих і для дітей – вони відрізняються дозуванням діючої речовини).
Засіб від болю у горлі
Швидко вгамувати біль у горлі і впоратися з його провокаторами допоможуть засоби на основі речовин з анестезувальною властивістю і таких, що пом'якшують слизові оболонки. До таких належать препарати, в яких міститься мед, олії м'яти, евкаліпта тощо.
Спрей від закладання носа
Виділення з носа і набряк слизових – часті і неприємні супутники переохолодження та ГРВІ. Тому їх хочеться позбутися якнайшвидше. Полегшать стан судинозвужувальні препарати із вмістом, наприклад, ксилометазоліну. Знов-таки, для дітей і дорослих – свій препарат через різні дозування діючої речовини.
Читайте: Как правильно лечить простуду и ОРВИ
Сорбент
У процесі життєдіяльності збудників захворювань в організмі утворюються токсини, які можуть стати причиною нудоти, блювоти, діареї тощо. Тому під час лікування треба допомагати організму позбутися них, приймаючи сорбувальні препарати. Зверніть увагу, що їх треба пити окремо від інших ліків.
Протиалергійні засоби
У зв'язку з ослабленням імунітет може "болісно" реагувати на звичні продукти або компоненти ліків, внаслідок чого розвиваються алергічні стани. Тому краще перестрахуватися і паралельно з іншими приймати антигістамінні засоби, наприклад, з лоратадином, хлоропіраміном, цетиризином тощо.
Раніше OBOZREVATEL повідомляв про те, що над українцями нависла серйозна загроза поширення небезпечного вірусу.