МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

Навіть маленька чарочка: розвінчано черговий міф про алкоголь

Навіть найнезначніші дози алкоголю завдають серйозної шкоди здоров'ю і помітно підвищують імовірність передчасної смерті від хвороб серця, раку та нещасних випадків.

До таких висновків прийшли експерти ООН у статті в журналі Lancet. Загалом, як порахували вони, спиртне забирає життя трьох мільйонів жителів планети.

"Ми можемо дуже чітко заявити, що негативні ефекти від спиртного зникають тільки в тому випадку, якщо кількість випитого наближається до нуля. Розвінчано міф про те, що одна-дві порції алкоголю корисні для здоров'я", - заявила Еммануела Гакіду з університету Вашингтона (США).

Так, Гакіду та її колеги провели наймасштабнішу перевірку міфів про алкоголь на поточний час. Вони зібрали статистику зі зловживання алкоголем у 195 країнах світу за останню чверть століття. Учені також об'єднали вихідні дані майже 1,5 тисячі наукових робіт про алкоголь.

Вони з'ясували, що найбільше п'ють жителі країн Європи - наприклад, у Данії майже всі чоловіки (97%) і жінки (95%) зізнавалися в тому, що вони пробували спиртне, Норвегія, Німеччина, Польща і Франція майже не поступаються їм. Найменше п'ють у мусульманських країнах Близького Сходу.

Найсильніше від алкоголізму страждають молоді чоловіки у віці від 16 до 49 років - кожна десята смерть у цьому віковому діапазоні пов'язана зі спиртним.

Алкоголь як найбільш часта причина смерті була визнана дослідниками в країнах Африки та колишнього СРСР. Перше місце в антирейтингу посідає Лесото, де кожні 140 зі 100 тисяч осіб помирають від алкоголю. На другій позиції знаходиться Росія, на третьому - ЦАР, а на четвертому - Україна. Водночас у список потрапили Латвія, Литва, Казахстан і Білорусь.

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені Університету Кембриджу назвали безпечну, за їхнім твердженням, дозу алкоголю.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
28
11
Смішно
17
Цікаво
46
Сумно
10
Треш

Блоги медицини