Поганому сну знайшли генетичне пояснення

Поганому сну знайшли генетичне пояснення

Вчені виявили 10 нових генетичних зв'язків з тривалістю сну і 26 з його якістю. Генетичні області, пов'язані з якістю сну, також пов'язані з виробленням серотоніну – речовиною, яка регулює настрій, поведінку, сон і пов'язана з відчуттям щастя і благополуччя.

Дослідження фінансувалося Радою з медичних досліджень, в ньому взяли участь більше 90 тисяч чоловік, повідомляє Neuroscience News.

Поганому сну знайшли генетичне пояснення

Для отримання точних результатів учасники носили акселерометри - наручні пристрої, які безперервно реєструють рівні активності.

Відео дня

Вчені виявили, що незвичайний варіант гена PDE11A впливає на тривалість сну і на його якість. Цей ген був ідентифікований як можлива лікарська мішень для лікування людей з психоневрологічними розладами, пов'язаними зі стабільністю настрою і соціальною поведінкою.

Хороший сон позитивно впливає на здоров'я, однак, все ще мало відомо про механізми зв'язку сну і самопочуття, каже старший автор дослідження, доктор Ендрю Вуд з Медичної школи Університету Ексетера.

При погіршенні сну або зменшенні його кількості зростає ризик розвитку деяких захворювань, таких як діабет, ожиріння і психічних розладів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки