Популярна харчова добавка виявилася смертельно небезпечною

Популярна харчова добавка виявилася смертельно небезпечною

Харчова лікарська добавка Кратом, яку вважають болезаспокійливим засобом, може сильно пошкоджувати печінку.

Такого висновку дійшли вчені з Медичного центру Ейнштейна у Філадельфії (США), передає MedicalXpress.

Причому ознаки пошкодження печінки з'являлися в осіб, які вживали добавку протягом лише двох-шести тижнів, після чого з'явилися ознаки пошкодження печінки.

У п'яти пацієнтів розвинулася жовтяниця, у шести – свербіж, у п'ятьох болів живіт, а у трьох був жар. Порушення водночас не вимагали пересадки органу, і після лікування пацієнти одужали.

Відео дня

Вчені впевнені, що кратом може бути небезпечним для здоров'я, а використовувати його в ролі безрецептурної харчової добавки не можна. Через опіоідні властивості речовина може викликати залежність.

Кратом – дерево, що росте в Південно-Східній Азії. Його тканини містять алкалоїди, включно з мітрагініном.

Кратом виявився смертельно небезпечним

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні заборонили важливі ліки від опіків "Альбунорм" від французького виробника "Октафарма".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки