Що робити, щоб фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили здоров’я: в МОЗ дали поради

Щоб фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили організм, необхідно обрати вид активності, який найбільше до вподоби

Щоб фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили організм, необхідно обрати вид активності, який найбільше до вподоби та зробити заняття регулярними.

На цьому наголосили у Facebook Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України. Можна зайнятися, наприклад, бігом, прогулянками на свіжому повітрі, йогою, танцями або визначитися серед безлічі інших.

Для тих, хто не знає, з чого почати своє оздоровлення, у Центрі навели приклади щотижневих графіків фізичної активності, розподілені за різними рівнями:

1. Активність середньої інтенсивності й діяльність зі зміцнення м’язів

Відео дня
  • 5 разів на тиждень — 30 хвилин швидкої прогулянки;

  • 2 рази на тиждень — силові тренування.

  • Разом: 150 хвилин аеробних вправ середньої інтенсивності + 2 дні вправ для зміцнення м’язів.

2. Активність високої інтенсивності й діяльність зі зміцнення м’язів

  • 3 рази на тиждень — 25 хвилин біг підтюпцем;

  • 2 рази на тиждень — силові тренування;

  • Разом: 75 хвилин аеробних вправ високої інтенсивності + 2 дні вправ для зміцнення м’язів.

3. Поєднання активності середньої, високої інтенсивності та зі зміцнення м’язів

  • 3 рази на тиждень — 30 хвилин швидкої прогулянки;

  • 2 рази на тиждень — 15 хвилин пробіжка;

  • 2 рази на тиждень — силові тренування.

  • Разом: еквівалент 150 хвилин аеробної активності середньої інтенсивності + 2 дні занять зі зміцнення м’язів.

Також у Центрі зазначили, що фізична активність, яка потребує помірних зусиль, зазвичай безпечна для більшості людей, однак необхідно проконсультуватися з лікарем за наявності хронічних захворювань.

Що робити, щоб фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили здоров’я: в МОЗ дали поради
Що робити, щоб фізичні вправи принесли задоволення та зміцнили здоров’я: в МОЗ дали поради

Як відомо, до погіршення стану здоров'я та підвищення ризику виникнення хвороб призводять також стреси. А хронічний взагалі сприє запаленню в усьому організмі. Щоб його побороти, експерти рекомендують 12 речей, які мають стати звичкою. Серед них: медитація, хобі, щоденні вправи, здорова їжа, скорочення споживання кофеїну тощо.

Як повідомляв OBOZREVATEL, також раніше ЦГЗ МОЗ опублікував дані, згідно з якими, основними причинами смертності та інвалідності українців стали серцево-судинні захворювання, серед яких – ішемічна хвороба серця й інсульт. Зазначається, що за цим показником, наша країна лишається одним зі світових лідерів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки