Сигнали SOS: 7 вірних ознак ослабленого імунітету

Сигнали SOS: 7 вірних ознак ослабленого імунітету

Наш основний захисник і охоронець гарного самопочуття - імунітет. Саме ця оборонна система ніколи не "дрімає", цілодобово відбиваючи атаки вірусів і бактерій і підтримуючи постійність внутрішнього середовища організму. І від її сили і стійкості залежить те, наскільки ми схильні до захворювань і як швидко можемо відновлюватися.

Але і цей "щит" може дати слабинку. Причин тому є безліч (стреси, неправильне харчування, шкідливі звички та інше), але мова зараз не про це. Терапевтиня Наталія Деменко розповіла MedOboz про вірні ознаки збою в роботі імунітету, які є вагомим приводом звернутися до лікаря і звернути більше уваги на свій спосіб життя.

Ви часто застуджуєтеся і довго хворієте

У нормі кожен з нас хворіє ГРВІ (в народі – застудою) порядку одного-трьох разів на рік (діти – близько 4-5 разів). При цьому одужання настає вже через 3-7 днів – все залежить від складності симптомів. Однак якщо ви хворієте частіше і значно довше (симптоми слабшають не через пару днів, а лише через тиждень мінімум, а одужання настає тільки через півтора-два), при цьому крім стандартних різей в горлі, нежиті і покашлювань у вас розвиваються ускладнення у вигляді бронхіту, гаймориту і т.д., це вже може бути симптомом імунодефіцитних станів. Тому не баріться зі зверненням до терапевта або сімейного лікаря і, можливо, до імунолога.

Відео дня
Довго загоюються ранки

Крім тривалого відновлення після простудних захворювань, у людини з ослабленим імунітетом також довго загоббться різні садна, порізи та інші травми. При цьому уражені ділянки можуть довго залишатися запаленими і заподіювати істотний дискомфорт. Так відбувається, коли до травмованої ділянки повільно або в недостатніх кількостях прибуває багата поживними речовинами кров, необхідна для відновлення уражених клітин.

З'явилися труднощі з травленням

Часті діареї, здуття живота, запори, нудота і інші неприємні симптоми з боку органів травлення також можуть стати приводом замислитися про стан імунітету. Множинні дослідження підтвердили зв'язок між імунними порушеннями і проблемами з шлунково-кишковим трактом. Так, експерти вважають, що це пов'язано зі зміною кількості Т-клітин, які є частиною лімфатичної системи і відіграють важливу роль у функціонуванні імунної системи.

При ослабленому імунітеті починають пустувати нерви.
Зайва дратівливість

Всім відомий факт, що стрес негативно впливає на стан імунітету. Однак є і зворотний зв'язок – при зниженому імунітеті сприйнятливість до стресів стає більш високою, тому пацієнт зі зниженою його функцією стає більш дратівливим, емоційним і сприйнятливим.

Постійна слабкість і сонливість

Відчувати себе "розбитим" цілком природно, якщо ви не виспалися. Однак такий стан після повноцінного відпочинку також має насторожити. Справа в тому, що це може говорити про те, що імунна система ослаблена і працює в режимі перевантаження, відтягуючи на себе енергетичні запаси організму.

Нестримна тяга до солодкого

Невгамовне бажання поїсти або попити солодкого також попереджає, що з імунітетом не все гаразд. Так, це може означати гостру нестачу деяких життєво важливих речовин (зокрема, магнію, хрому, фосфору і деяких вітамінів), що і призводить до виникнення незвичайних гастрономічних бажань.

З'явилися зморшки або висип

Як відомо, шкіра – наймасштабніший наш орган, і саме вона може більше інших відчувати на собі негативні процеси в організмі. Так, на збої в імунній системі вона часто реагує висипаннями, лущеннями, потьмянінням і дрібними зморшками, особливо в області активної міміки.

Раніше MedOboz розповідав, як правильно спати, щоб зміцнити імунітет і стати стійкішим до атак вірусів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки