МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

Телефон в моменти неробства і нудьги: як проводити менше часу в мережі

Відчуття самотності або нудьга спонукають нас використовувати смартфон, що може стати справжньою звичкою.

Дослідження, проведене вченими Вашингтонського університету, демонструє, що використання смартфона в моменти неробства, нудьги, самотності може стати нав'язливим, повідомляє La Repubblica.

Вчені намагалися з'ясувати, коли найчастіше ми використовуємо телефон та інші ґаджети і що може нас від них відволікти. Результати досліджень були представлені на першій міжнародній конференції з взаємодії людей і комп'ютерів (ACM CHI) в Глазго, Шотландія.

Як з'ясували вчені, використання смартфонів часто запускається в моменти неробства, очікування, під час виконання монотонної і нудної роботи. Крім того, очікування повідомлення або відповіді змушує нас грати з мобільним телефоном. Також в складних соціальних ситуаціях, наприклад, коли хтось відчуває себе ніяково, учасники дослідження вважали за краще розважати себе додатками, а не вступати в розмову.

Однак є фактори, здатні відволікти від телефону – це заходи або зустрічі, які необхідно відвідати, а також кількість витраченого часу на смартфон.

Дзвінки, спілкування в соціальних мережах, пошук інформації привертають нашу увагу досить сильно, проте є реальний ризик залежності.

Дослідники назвали кілька способів, які могли б скоротити час, що проводиться з телефоном: відключити повідомлення від різних додатків, не тримати телефон при собі під час їжі, тренувань, розмови. Також вчені стверджують, що звичка використовувати ґаджети може бути зумовлена деякими генами, зокрема геном рецептора окситоцину, що в майбутньому допоможе краще зрозуміти, як направити користувача до більш усвідомленого використання смартфонів.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини