Тим, кому за 30 - читати обов'язково!

Тим, кому за 30 - читати обов'язково!

Не лише наше тіло змінюється з роками, але і його потреби: те, що добре у 18 може бути шкідливим у 50.

Здоровим і струнким, часто без особливих зусиль можна бути в молодості, але після 30 років і харчування, і ставлення до фізичної активності та сну з кожним днем, як у дзеркалі, відображаються на тілі, самопочутті і обличчі.

Отже, нам, тим кому двічі за 25 і трохи більше, харчуватися потрібно так.

Двічі-тричі в день без перекусів. Перекуси лише для тих, у кого загострення хронічних захворювань органів травлення, або стан відновлення (після операції, інфекції і тп).

Відео дня

Двічі в тиждень дуже корисно відмовитись від вечері. Це стимулює самоочищення клітин (аутофагію), сприяє їх омолодженню, а візуально -- зменшенню вісцерального жиру (того, що на поясі, і від якого ризик гіпертонії, інфаркту, діабету 2 типу).

Зменшити долю червоного м'яса в раціоні, замінивши його птицею (курка/індичка), рибою, бобовими (маш, сочевиця, нут, квасоля, боби), соєвими продуктами.

Яйця можна, але виключно "всмятку". Холестерину не бійтеся, без нього не буде достатньо гормонів, засвоєння вітамінів, і в першу чергу, вітаміну Д.

Читайте: Чим смажена їжа так шкідлива для здоров'я

Не смажити нічого категорично. Ще якщо організм в 18-20 справлявся з такою наругою над ним, то зараз все може обернутися плачевно: запаленням жовчного міхура, жировим гепатозом, і просто банальним ожирінням, яке також має свої наслідки.

Соняшникову замінюємо на оливкову, і то лише -- в салати.

Сало можна, але не смажене, не копчене, не варене, і лише розміром з 1-2 наперстки:) (ну така сувора правда життя, але це краще, ніж нічого).

Забути про існування цукру: глюкози, фруктози і навіть молочного цукру (багато в цільному молоці). Вони безповоротно руйнують білки організму, що може дати початок і катаракті, і проблемам із судинами (атеросклероз, інсульти, інфаркти), печінкою і підшлунковою (стеатоз або ожиріння), з пам'яттю, і підвищити ризик онкологічних хвороб.

Мед. Звести до мінімуму і ставитись, як до ліків -- лише в мінімальній дозі (неповна чайна ложка в день).

Молоко. Ми вже не діти, тому нам лише те, що сквашене.

Фрукти і ягоди. Це і є наші солодощі. Хочеться цукерку, тортик -- а замість нього -- півяблучка, стаканчик розморожених вишень, мандаринку, півхурми. І все. З фруктами теж -- без фанатизму.

Пам'ятайте, що кращий фрукт -- це овоч, тому більше овочів.

Забути про міцний алкоголь, інколи (не регулярно, і тим більше, не щодня) пригубити сухого якісного вина.

Але краще без алкоголю взагалі.

Читайте: Чому під час посту ви набираєте вагу?

Кава. Якщо любите її, ні в якому разі не відмовляйтеся, але і не "переусердствуйте": 1-2. Кава підтримує печінку в її нелегкій роботі, сприяє збереженню пам'яті, запобігає цукровому діабету 2 типу.

Їсти листя і капусту. Зелене всіх відтінків і сортів. Броколі, рукола, шпинат, салат, капуста. Вітамін К захищає серце, мозок і зменшуж ризик раку.

Капуста дає змогу жити довше, бо сприяє очищенню тіла від токсинів завдяки потужним речовинам індол-3-карбінолу та сульфорафану. Обмежити (але не виключити) вживання капусти потрібно лише тим, у кого є гіпофункція щитовидної залози.

Квашені овочі, корнеплод топінамбуру, варений артишок, напій з цикорію -- це наші тепер одвічні харчові супутники. Вони залишають нас молодими, бо підтримцють молодість мікрофлори кишечника. Старіє мікрофлора -- старіємо, дряхліємо, хворіємо ми.

Горіхи і насіння. Горіхи щодня або через день і виключно сушені. Ніяких смажених, солоних, в глазурі і тп. Насіння льону, чіа -- гаші супутники: 1 чайна ложка замочених звечора і вжита щодня збільшать шанси прожити якраще і довше, а головне, при ясній пам'яті і без інфаркту чи інсульту.

Вода. П'ємо її після сну, ледь теплу. Тим, в кого понижена кислотність шлункового соку -- прохолодну.

П'ємо і протягом дня, тоді, коли хочеться, в середньому 1 літр. Якщо багато потіємо (жарка погода, багато спорту) -- тоді більше.

Рух.

1. Чим старші -- тим більше руху. Тіло приходить в "профнепридатність" з наростаючою швидкістю, тому -- аеробні (ходьба, біг, стрибки, танці і все подібне, що навантажує "дихалку") і силові: віджиминна, боксування, вправи з гантелями, гумовими джгутами і тп.

Заняття і робота.

Вже до такого віку ми маємо займатися виключно тим, що подобається, і приносить задоволення, і дохід також. Не варто жертвувати своїм єдиним життям, ненавидячи свою роботу і начальника, а варто без страху все змінити. Це Ваше життя і тільки Вам вирішувати, як жити, а тим, хто робить "свою" справу, навіть зорі яскравіше світитимуть, щиро кажу Вам.

Не бійтеся змін, страх паралізує і відбирає мрії!

Читайте: Які продукти містять найбільше вітаміну С

Сон і нерви.

Спимо нормально, не менше 7 годин, бо безсоння -- не лише мішки аід очима, але й проблеми з головою (пам'ять, настрій, працездатність).

Спимо в суцільній темряві: все зашторено, закрито, ні щілинки світла, ніякого синього і білого світла. Бо тоді страждатиме синтез гормона мелатоніна, а без нього і високий ризик мутацій та раку, і старіння семимильними кроками.

Гуляймо. Просто так, насолоджуймося всім, що бачимо. Так теж можна. Не вірите? Спитайте в тих, хто лежить під крапельницями, після операції, або просто не може рухатись, чи хотіли б вони прогулятись в "таку погоду".

Нервуймося менше. Дивимося на життя по-філософськи, з висоти пташиного польоту. Всі проблеми можна вирішити, а нерви відновити важко. Тому -- take it easy.

Любімо. Своїх рідних. Нерідних також. І братів наших менших. Цінуймо ті роки життя, що маємо, бо багато кому така розкіш вже не доступна.

Якщо можете, на 5 хвилин відірвіться від справ і потанцюйте-настрибайтеся, це точно сприятиме довшим рокам життя.

А потім -- романтично і повільніше або просто послухайте, наберіться позитивних емоцій.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки