Вчені дізналися, як голодування впливає на тривалість життя
Вчені Гарвардського університету з'ясували, що контроль активності мітохондрій за допомогою дієт або генетичних маніпуляцій збільшує тривалість життя і сприяє здоровому старінню.
Як повідомляє УНІАН із посиланням на EurekAlert !, мітохондрії є органоидами в клітинах живих організмів. У них відбувається відновлення кисню, а також утворюється АТФ - енергоємна молекула, необхідна для клітинного метаболізму.
"Сировиною" для мітохондрій служить піруват, що утворюється при гліколізі з вуглеводів, що потрапляють в організм із їжею. У них також утворюються кисневі радикали, які пошкоджують клітину і сприяють її старінню. Мітохондрії утворюють мережі, які змінюються у відповідь на енергетичні потреби клітин.
З віком організму вони функціонують все гірше. Результати експериментів на круглих черв'яках Caenorhabditis elegans показали, що зменшення кількості споживаних калорій підтримувало функції мітохондріальних мереж.
Такого ж ефекту вдалося досягти за допомогою генетичних маніпуляцій із білком АМФ-активованої протеїнкінази, коли виробляють енергію органели починали "голодувати" і тривалість життя черв'яків збільшувалася.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", щоб швидко привести себе в порядок можна влаштувати три розвантажувальні дні, які допоможуть скинути 1-2 кілограми.