Учені з'ясували, кому з курців може не загрожувати рак

Учені з'ясували, кому з курців може не загрожувати рак

Група вчених з'ясувала, що високий або низький ризик розвитку раку є вродженим. Тому люди, які курять і ведуть нездоровий спосіб життя, не обов'язково можуть захворіти.

Під час дослідження фахівці знайшли сім "генетичних відбитків", які захищають від розвитку захворювання або підвищують ймовірність його виникнення, пише Science Advances.

Учені зробили аналіз геномів майже 10 тисяч хворих на рак і близько 16 тисяч здорових людей. Усі пацієнти першої групи хворіли поширеними видами раку, всього було охоплено 22 види онкологічних захворювань.

За допомогою штучного інтелекту вчені проаналізували геноми клітин зародкових ліній, які визначають генетичний матеріал майбутнього потомства.

Відео дня

"Ми вважаємо, що дитина народжується з геномним патерном зародкової лінії, який не змінюється протягом життя і визначає нижчий або вищий ризик раку... Є люди, які можуть курити і вести нездоровий спосіб життя, але водночас не хворіють на рак. Наше відкриття може пояснити цей феномен", – розповів один з авторів дослідження.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, вчені з'ясували, що куріння сприяє більш важкому перебігу COVID-19 і підвищує ризик летальності коронавірусної хвороби.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки