Вітаміну D на сонці ви майже не отримаєте

Вітаміну D на сонці ви майже не отримаєте

Уже починаючи з вересня, в організмі переважної більшості українців починає наростати дефіцит дуже важливого вітаміна-гормона --- вітаміна D. Цей вітамін впливає на роботу всього організму, а не лише на здоров'я кісток та зубів, як багато людей вважає.

.

Достатність вітаміну D означає:

- Гарне самопочуття і настрій.

- Позитивний вплив на роботу серця та судин.

- Стримування набору маси тіла, що часто відбувається саме восени та взимку та сприяння швидшому зниженню зайвої ваги.

Достатньо вітаміну D — це профілактика:

- Цукрового діабету 1 та 2 типів.

- Розсіяного склерозу, зокрема, у жінок на 40%.

- Запалень різної локалізації, остеопорозу та псоріазу.

Відео дня

- Багатьох видів раку: молочної залози, підшлункової залози та кишечника.

- Вікової макулярної дистрофії сітківки, основної причини сліпоти у людей старшого віку.

Я рекомендую людям, які недостатньо часто бувають на сонці, приймати вітамін D додатково і найкраще це робити з найбільшим прийомом їжі (сніданок, якщо харчуєтеся двічі в день та обід, якщо тричі).

Вітаміну D на сонці ви майже не отримаєте

Територія України лежить між 44 та 52 градусами північної широти, що означає, що з кінця жовтня до початку весни вітамін D в організмі практично не синтезується (лише сліди), тобто "зима для вітаміну D продовжується шість місяців у році.

Неважливо, скільки б часу Ви не приймали сонячні ванни у купальнику чи плавках зараз -- вітаміну D Ви майже не отримаєте.

Тому дуже важливим джерелом у цю пору року мають бути продукти, багаті вітаміном D: яєчні жовтки, печінка тріски (найбільші джерела), морська жирна риба.

Я НЕ рекомендую відвідувати солярії -- вони неефективні і небезпечні. Лампи в солярії випромінюють ультрафіолетове проміння спектру А, який сильно підвищує ризик меланоми (раку шкіри) та блокує синтез вітаміну D у власному організмі.

АЛЕ! Тим не менше, ОБОВ'ЯЗКОВО виходьте надвір, і дайте можливість сонцю потрапити на Вашу шкіру -- світло необхідне для синтезу серотоніну, тому його утворення інтенсивне в сонячні ранки та сонячні дні.

Серотонін -- нейромедіатор, який стимулює покращення настрою, пізнання, регулює харчову поведінку та сон. Коливання вмісту серотоніну в мозку викликає тривогу, мігрень, болі в спині, плаксивість, посилює передменструальний синдром, стимулює переїдання, депресію, істерію, фобії, гнів і навіть думки про самогубство (тому не ризикуйте так -- кидайте все і йдіть надвір!).

Вітаміну D на сонці ви майже не отримаєте

І взагалі живіть так, ніби кожен день -- останній -- реалізовуйте нарешті свої мрії, "забийте" на всіх "порадників", якщо їхні "поради" не лежать Вам до душі, не живіть за незрозуміло ким придуманими шаблонами та стереотипами, не будьте хорошою/хорошим для всіх, а йдіть своєю дорогою, бо життя одне і дублів немає.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки