Як кинути палити: в МОЗ назвали ефективні способи

Як кинути палити: в МОЗ назвали ефективні способи

Люди, які намагаються кинути палити, пробують багато класичних методів, але далеко не всі з них є ефективними.

Про це розповіла в ефірі ObozTV фахівець відділу профілактики вживання тютюну й алкоголю ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Катерина Римаренко. Вона прокоментувала найпоширеніші способи позбутися шкідливої ​​звички.

На запитання, чи може гіпноз допомогти кинути палити, експерт МОЗ заявила: "Це один із методів, але він науково не доведений. Організації, які професійно займаються відмовою від куріння, не рекомендують такі підходи".

Відео дня

Читайте: 100 грн за пачку: як і коли в Україні подорожчають сигарети

Римаренко також оцінила спроби прищеплювати фізичну відразу до тютюну методами, на кшталт вимочування сигарет у молоці.

"Це теж індивідуально. Для деяких людей може спрацювати, коли вибудовуються негативні асоціації, пов'язані з курінням. Але говорити, що це метод із доведеною наукової ефективністю, також не можна", - наголосила вона.

За словами Римаренко, досить ефективним є поширений метод заміни сигарет їжею, наприклад, насінням або цукерками.

"Використання замінників - дуже хороший підхід, тому що у курців асоціація з сигаретою - чимось зайнятий рот. Можна гризти яблуко чи моркву, смоктати цукерку, жувати жуйку", - зазначила представник МОЗ.

При цьому експерт підтвердила, що курці завдяки такому методу ризикують набрати зайву вагу.

"Коли людина курить, пригнічується почуття голоду. Коли людина перестає курити, вона починає більше їсти і дійсно може набирати вагу. Але ми повинні розуміти, що це тимчасове явище. Якщо людина почне більш правильно харчуватися, їсти більше овочів і фруктів, то може ті пару кілограмів, набраних після відмови від куріння, скинути", - пояснила вона.

Читайте: У МОЗ розвінчали популярний міф про електронні сигарети

Римаренко також порадила людям, які хочуть кинути курити, користуватися методами з доведеною ефективністю, наприклад, нікотинозамінною терапією.

"Є багато класичних методів відмови від куріння, але я хочу сказати, що універсального методу, який би допомагав усім, просто не існує. Все це індивідуально - люди мають різну історію куріння, викурюють різну кількість сигарет на день, мають різну ступінь залежності. Відповідно, до кожного треба шукати індивідуальний підхід", - підсумувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікарі порекомендували простий спосіб відновлення легенів після куріння.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки