Як підвищити імунітет проти вірусів: лікар дав прості поради

Як підвищити імунітет проти вірусів: лікар дав поради

Правильний раціон, здоровий сон і фізичні навантаження навіть у домашніх умовах допоможуть зміцнити імунітет для опору вірусних захворюванням, зокрема коронавірусу.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Такі поради українцям дав головний імунолог Національної медичної палати України Олег Назар в інтерв'ю "Фактам".

"По-перше, раджу добре висипатися. Повноцінний сон повинен тривати не менше шести, але не більше восьми годин. У тих, хто недосипає, швидше виробляються гормони, що пригнічують активність імунної системи", – попередив він.

Як підвищити імунітет проти вірусів: лікар дав прості поради
Відео дня

За словами Назара, в харчування слід включити більше білка – це будівельний матеріал для факторів імунітету: імуноглобулінів, інтерферонів та інших імунних компонентів. Також рекомендується вживати жирну їжу і продукти, багаті клітковиною: овочі, зелень, крупи, хліб із висівками.

Із мікробами, за порадою лікаря, допоможуть впоратися цибуля, часник, всі види гострих перців, лавровий лист. Не завадять і аптечні вітаміни.

Як захиститися від вірусів вдома: лікар дав поради

Назар озвучив і інші рекомендації: "Якщо по центру грудної клітини трохи нижче шиї змастити ефірною олією, то покращиться циркуляція крові. І вилочкова залоза (тимус), розташована в цьому місці, буде активніше виробляти захисні клітини. Але такий же ефект досягається будь-якими фізичними вправами тими, що ми маємо на увазі під поняттям "оздоровча гімнастика". Невелика розминка, зроблена три-чотири рази на день, поліпшить кровообіг і прискорить доставку імунних факторів у потрібне місце. Не треба штангу чи гирі тягати. Зробіть кілька простих вправ, щоб поліпшити кровообіг. У захисних клітин покращиться прохідність до внутрішніх органів, і робота імунної системи посилиться".

Як повідомляв OBOZREVATEL, медики також радять ретельно дотримуватися особистої гігієни і правил здорового способу життя, уникати людних місць і, якщо є можливість, не відмовлятися від щеплень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки