Як спати, щоб виспатися: лікарі розкрили секрети

Як спати, щоб виспатися: лікарі розкрили секрети

Спати потрібно в певний час і тільки так можна домогтися того, щоб назавжди усунути ознаки недосипу зі свого життя.

Як повідомляє Телеграф, всі люди сплять по-різному. Комусь достатньо п'яти годин, а хтось і за десять не висипається і потім весь день відчуває сонливість і занепад сил.

Американські вчені проводили масу досліджень, де вивчали режим сну у чоловіків і жінок різного віку. У підсумку вони приходили до думки, що "покладених" восьми годин для нічного сну може бути недостатньо, а для деяких людей - це взагалі надлишок сну.

Відео дня

Щоб висипатися, потрібно лягати спати в темний час доби, а прокидатися на світанку. Вся справа в тому, що гормон сну "мелатоніну" виробляється в організмі людини тільки тоді, коли на вулиці темно, а коли світить сонце - ця речовина перестає вироблятися.

Таким чином, виходить, що після світанку людина просто втрачає час у ліжку і не висипається за цей час, а просто збиває свій біологічний годинник. Теж саме відбувається ввечері, коли сутеніє. Запускається вироблення мелатоніну, а людина продовжує спати.

Саме з цих причин вчені рекомендують лягати спати як тільки стемніє і прокидатися разом зі сходом сонця. Причому, бажано робити так день у день, не порушуючи режиму. Якщо вже не виходить слідувати цим рекомендаціям, то можна збільшити тимчасові рамки всього на одну годину і не більше того. Тобто, якщо світанок відбудеться о 5 ранку, то ви можете запланувати пробудження на 6 годин і при цьому будете відчувати себе добре, коли встанете з ліжка.

Засинати о 17:00-19:00 навряд чи у когось вийде, але все-таки спробувати варто хоча б для того, щоб підтвердити або спростувати висновки вчених.

Не забувайте перед сном вимикати всі електронні пристрої в спальні та провітрювати приміщення, тоді рівень якості вашого сну помітно збільшиться і ви відчуєте це на собі вже на наступний день.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", американський сомнолог, професор Каліфорнійського університету в Берклі Меттью Уолкер, розповів про негативний вплив денного сну на здоров'я людини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки