Як з користю провести відпустку і перезавантажити мізки

Як з користю провести відпустку і перезавантажити мізки

Яким би комфортним не було наше життя, якою б цікавою не була робота, час від часу потрібно змінювати "картінку" для "перезавантаження".

Це, однозначно, дуже потужний "антистрес", особливо, якщо вибрати активний відпочинок.

Крім того, антистресом є час, відведений для планування свого подальшого життя. Бо повсякденна рутина нерідко не дає ні часу, ні натхнення сфокусуватись на важливому.

На відпочинку буквально кожна мить дає насолоду, навіть втома від підйому в гори, коли, захеканий, зупиняєшся і думаєш "все, я більше не можу", а потім йдеш ще і ще, а ввечері, втомлений і щасливий, падаєш і вмить засинаєш.

Відео дня

До речі, у американських спецпризначенців є тренувальне правило: коли тобі здається, що ти вже не можеш, насправді ти тільки на 40% вичерпав свої сили.

Читайте: Чим вітамін D такий важливий для здоров'я

Моє харчування на відпочинку в горах дуже своєрідне: як правило, я їм двічі в день і ще "доганяюся" ягодами. І навіть з кожним прийомом їжі також їм ягоди.

Зазвичай у мене переважно білково-овочевий сніданок, інколи доповнений зерновими (зернові можуть бути на вечерю в невеликій кількості).

Обід -- ягоди (чорниця, ожина), вода, кава.

Вечеря -- щось кольорове, складно-вуглеводне, наприклад, борщ.

Додатково приймаю деякі дієтичні добавки, також в невеликій кількості (омега-3, магній, цинк курсами), детальніше про це -- нижче.

П'ю виключно воду, вранці каву. Каву -- мікроковтками, вдихаючи аромат, щоб відчувати насолоду. До речі, виявляється, запах кави сприяє підвищенню інтелектуальних здібностей. А ще люди, які вживають каву, мають більше шансів дожити до 100 років, ніж ті, хто взагалі не п'є цей напій. Кава зменшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету і деменції, хоча зловживати цим напоєм не варто, бо все добре в міру.

Дуже багато рухаюсь, причому природнім чином -- багато ходжу, бігаю, стрибаю, танцюю, так, щоб м'язи боліли і гуділи.

Оскільки я сама родом із Закарпаття, то щороку на декілька днів відвідую рідні Карпати: ходжу по горам, їм ягоди, сплю, скільки хочу, дивлюся на гори, ходжу на різні приємні процедури для тіла та обличчя (якщо буде цікаво, можу написати окремо.

P.S.

Про дієтичні добавки, які на першому фото.

Як з користю провести відпустку і перезавантажити мізки

Це цинк, омега-3 та магній.

Цинк входить до складу більше 100 ферментів, зокрема, до складу супероксиддисмутази (сильного антиоксиданта, що виробляється організмом людини).

Дефіцит цинку підвищує ризик системного запалення та передчасного старінння.

Добре приймати курсами, ідеально -- попередньо перевіривши вміст цинку в крові, норма 0,711-1.5 мкг/мл.

Омега-3. Австралійські дослідження показали, що за чотири тижні вживання омега-3 жирів можна сповільнити старіння організму, а саме - показники запалення в крові (С-реактивний білок) на 30%.

Омега-3 сповільнюють розвиток атеросклерозу, нормалізують роботу імунної системи, знижують ризик розвитку аутоімунних захворювань, вікового загального запалення кровоносних судин.

Магній. Хронічний дефіцит магнію в сироватці крові (<0,75 ммоль/л) асоціюється з високим ризиком атеросклерозу, гіпертонії, аритмій, інсульту, інсулінорезистентності, метаболічного синдрому, цукрового діабету 2 типу, остеопорозу кісток, а також депресії та інших нервово-психічних розладів. Саме від магнію залежить перетворення вітаміну Д в організмі в активну форму.

Напишіть про Ваше літо, поділіться своїми лайфхаками, як бути здоровим та щасливим.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки