МоваЯзык

/ Онкологія

Знайдено ефективний засіб, що вбиває рак

Фахівці з Санкт-Петербурзького державного технологічного інституту знайшли засіб, що змушує ракові клітини відновлювати власний механізм самознищення і згодом руйнуватися.

Передбачається, що це дозволить створити ефективні та безпечні засоби для хіміотерапії, пише "МК".

За словами фахівців, часто причиною ракових пухлин стає неправильна робота гена p53. Він відповідає за синтез білка, що запускає механізм самознищення клітини в разі серйозного порушення цілісності генетичної інформації. Іноді роботі цього гена перешкоджає інший білок, MDM2 - у звичайних умовах це запобігає несвоєчасному запуску механізму самознищення, проте в певних ситуаціях MDM2 може створювати серйозні проблеми.

У ході вже проведених експериментів новий засіб дозволяв знищити близько 40% ракових клітин, блокуючи MDM2 і включає ген p53.

Дослідники припускають, що в майбутньому методику очікують клінічні випробування, в разі успіху яких розроблені молекули будуть використовуватися у медичній практиці.

Як повідомляв "Обозреватель", грузинські медики зробили прорив у лікуванні раку. Вони завершують дослідження ефективності методики, яка передбачає застосування одночасно двох видів імунотерапії.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
1
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини