З'ясувалася несподівана небезпека тривалих перельотів
Учені прийшли до висновку, що тривалі перельоти викликають гіподинамію. Якщо провести більше трьох годин у сидячому положенні, судини й артерії перетискаються і порушується кровообіг.
Це призводить до застою лімфи з подальшим набряком ніг. Більше того, гіподинамія викликає тромбофлебіт (запалення стінок вен, через якого утворюються тромби). При цьому найбільшому ризику піддаються пасажири економ-класу, передає "РИА Новости".
Відзначається, що в таких випадках необхідно надягати компресійні панчохи, регулярно прогулюватися по салону і пити більше води.
Читайте: Шість континентів без літаків: українець здійснить унікальну навколосвітню подорож
Зокрема, вчені з бразильського Федерального університету Мінас Жерайс попередили, що тромбофлебіт може розвинутися і через кілька тижнів після рейсу.
Крім того, під час перельоту космічне і сонячне випромінювання можуть пошкодити клітинну ДНК. Якщо пошкодження сильні, тканини не встигають регенеруватися і в генах відбуваються мутації. Це призводить до проблем зі здоров'ям і поведінкою.
Також зміна часових поясів при тривалому перельоті може збити внутрішній годинник організму. Внаслідок цього пасажир відчуває втому і безсоння. Ці порушення безпосередньо послаблюють імунний захист і роблять організм вразливим для інфекцій.
Як повідомляв OBOZREVATEL, австралійська авіакомпанія Qantas Airways запускає найдовший авіарейс у світі. Так, літак без пересадок буде слідувати із Сіднея до Лондона.