МоваЯзык

/ Блоги - Здоровый образ жизни

ТОП-правила, як тримати себе у формі і виглядати на всі 100

Приблизно 10 років тому, коли мені було 44 роки і коли я після багатьох років роботи хірургом, повністю перейшла в дієтологію, я почала бігати.

Бігала по периметру необлаштованого футбольного поля, але і ті 300 метрів здавалися для мене тортурами, бо я втомлювалася, обличчя вкривалося червоними плямами і я задихалася. А ще боліли коліна, спина і взагалі мені після 5 хвилин тієї горе-пробіжки хотілося йти додому, заспокоюючи себе "от завтра вже нормально, побільше побігаю, але сьогодні не мій день". Влітку по футбольному полю вітер розвівав пилюку, а взимку був сніг по коліна, або доводилося чвакати по мокрій грязюці-жижі.

З кожним роком я бігала далі і легше, а в 2012 вперше пробігла 5 км на одному з київських марафонів. Я уявляла, що Мастер Йода із Зоряних війн, сидить, невидимий, у мене на плечі і нашіптує: "не здавайся, не зупиняйся і весь час, хоч повільно, але біжи".

Потім були напівмарафони і навіть перше місце в одному з них 2 роки тому.

Правда, серед жінок моєї вікової категорії (тому моя порада: йдіть і бігайте, бо з кожним роком шанси отримати призове місце будуть більшими).

Про харчування нічого писати зараз не буду, але якось канули в Лєту мої знамениті яблучні штруделі і інша "дієтична випічка".

Я майже повністю перейшла на "підножний корм", тобто все спростила до максимуму: в салат кидаю все, що можна, щоб побільше користі, зелень, часник, цибулю, ягоди, горіхи щодня.

Не смажу.

Не їм м‘яса, рибу — один раз в тиждень, в основному, оселедець матіас або лосось, час від часу ікру і печінку тріски, домашні яйця.

Не вживаю алкоголь.

Люблю домашній хліб, де 80% висівки, він на вигляд і на смак, як дерев‘яна дошка, але їм лише його.

Щоранку після сну маю ритуал — "ловити ікігай": сідаю з чашечкою кави і склянкою теплої води з лимоном на лавочку в саду, роздивляюся небо, листочки, бджілки, мурашки. Згадую всіх, хто був у моєму житті, уявляю, що вони поруч. Це хвилин 5-7.

Потім або бігаю, або роблю вправи в своєму спортзальчику (стрибаю, боксую, роблю вправи з гантелями і багато-багато-багато присідаю, щоб була гарна кругла попа).

А потім весь день працюю. Моя робота мені в захоплення, тому я це роблю і у вихідні, і у свята і щодня, і в кожну вільну хвилину.

Інколи після прийому пацієнтів я виснажена і ледве повзу додому. Робота лікаря-дієтолога це і робота психолога. Бо переважна більшість пацієнтів мають проблеми зі здоров‘ям не лише через неправильне харчування та малорухливий спосіб життя, а через стреси, а вони виникають, якщо людина неефективно використовує життєві ресурси, найціннішим з яких є Час.

Стреси найбільше порушують роботу нервової та гормональної систем. І щоб вияснити це, доводиться розпитувати людину про її життя, відчуття, мрії і навіть спрямовувати її "а чи не змінити Вам роботу, точніше, чи не почати робити те, що Вам до душі?" Бо часто за суєтою люди забувають, що Життя — це щастя, це шанс і не треба боятися його змінювати. Бо кожен крок вперед — це нові горизонти.

Вдома я пишу програми лікувального харчування для пацієнтів. Це тривалий процес, бо маєш врахувати все і видати рекомендації, від яких і біль би пройшов, і пронос припинився, і показники аналізів покращились, і вага прийшла до норми.

Інколи для одного пацієнта написання рекомендацій займає день.

Щодня багато читаю і це виключно професійна література. Вся прочитана мною художня література залишилася в юності і ранній молодості, часу зовсім не вистачає, щоб розібратися в нових публікаціях і схемах, і це все потрібно якось потім подати максимально зрозумілою мовою в своїх постах, і ще емоційно приправити, бо ж без емоцій не достукаєшся і не мотивуєш.

Написання постів займає багато часу, декілька годин щодня. Я пишу їх сама, фото роблю сама і відповідаю на всі коментарі також сама.

Це моя робота для моєї країни, бо кожен з нас має робити щось корисне для світу, в якому живе.

Щороку планую на свій день народження зробити круте професійне фото, щоб всі аж ахнули (хахаха, але саме так і думаю), але я знову його не зробила, тому є ось таке, телефонне, із Сицилії, з балкону квартири, де я жила.

ТОП-правила, як тримати себе у формі і виглядати на всі 100

Антена тут явно зайва, але я в фотошопі - повний нуль, тому просто уявіть, що тієї антени немає.

Ну що ще додати.

Рухайтеся, бо рух — це такі потужні механізми омолодження, які Ви і уявити не можете.

Їжте просто, все, що росте на нашій землі, інколи голодуйте, пийте воду.

І нехай буде з нами всіма Сила!

Якщо що, то я зараз бігаю, і зовсім не в такому вигляді, як на фото.

P.S. Обіцяю ніколи не здаватися. І Ви те саме пообіцяйте собі.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Жить здорово" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
1
2
Смешно
36
Интересно
1
Печально
3
Трэш

Блоги медицины